Leclerc si nedokáže vysvětlit šestisekundovou ztrátu Ferrari v turecké kvalifikaci

Jak pro Charlese Leclerca, tak pro Sebastiana Vettela skončila kvalifikace na Velkou cenu Turecka už ve druhé části. Ferrari letos počtvrté ani s jedním vozem nepostoupilo v kvalifikaci formule 1 mezi deset nejrychlejších.
Foto: Getty Images 
Leclerc si nedokáže vysvětlit šestisekundovou ztrátu Ferrari v turecké kvalifikaci | Foto: Getty Images

Sobotní trénink i kvalifikaci v Istanbulu poznamenal silný déšť. Podmínky na trati ještě zhoršil nově přeasfaltovaný okruh, který jezdcům nabízel jen velmi malou přilnavost.

Leclerc nakonec skončil čtrnáctý, na roštu si ale díky penalizacím Carlose Sainze Jr. a Landa Norrise o dvě příčky polepší.

Po kvalifikaci se Leclerc pozastavil zejména nad velkou ztrátou 6,4 sekundy, respektive 4,8 sekundy v případě Vettela.

„Nemám pro to žádné vysvětlení, vůbec žádné. Dnes ráno jsme jeli třetí trénink v silném dešti, byli jsme konkurenceschopní, byli jsme zřejmě jedno z nejrychlejších aut, v kvalifikaci jsme ale ztráceli šest sekund. Nemluvíme o pár desetinách, je to šest sekund, což je obrovské číslo,“ řekl Leclerc.

„Musíme přijít na to, co v dešti děláme špatně, protože tohle není poprvé, je to v dešti už po několikáté, trápíme se více než ostatní, nemluvíme přitom o malých rozdílech. Nevím, čím to může být. Dnes ráno pršelo a na přechodných pneumatikách jsme byli konkurenceschopní.“

Vettel letos potřetí porazil Leclerca

Po kvalifikacích ve Štýrsku a Maďarsku se Vettelovi letos potřetí podařilo v kvalifikaci porazit svého týmového kolegu. Vettel, který od příštího roku bude závodit za Aston Martin (dnešní Racing Point) obsadil dvanácté místo, i on ale vydělá na Norrisově penalizaci a na roštu bude jedenáctý.

„Bylo to těžké, měli jsme problém dostat teplotu do pneumatik. Byla to zrádná kvalifikace, škoda, že jsme se nedostali dále. I když to klouzalo, vypadali jsme celý víkend dobře, takže uvidíme, co dokážeme zítra,“ řekl Vettel.

Další článek: Räikkönen: Kola navíc odjetá ve třetím tréninku nám pomohla dostat se do Q3

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00