Leclerc si nedokáže vysvětlit šestisekundovou ztrátu Ferrari v turecké kvalifikaci

Jak pro Charlese Leclerca, tak pro Sebastiana Vettela skončila kvalifikace na Velkou cenu Turecka už ve druhé části. Ferrari letos počtvrté ani s jedním vozem nepostoupilo v kvalifikaci formule 1 mezi deset nejrychlejších.
Foto: Getty Images 
Leclerc si nedokáže vysvětlit šestisekundovou ztrátu Ferrari v turecké kvalifikaci | Foto: Getty Images

Sobotní trénink i kvalifikaci v Istanbulu poznamenal silný déšť. Podmínky na trati ještě zhoršil nově přeasfaltovaný okruh, který jezdcům nabízel jen velmi malou přilnavost.

Leclerc nakonec skončil čtrnáctý, na roštu si ale díky penalizacím Carlose Sainze Jr. a Landa Norrise o dvě příčky polepší.

Po kvalifikaci se Leclerc pozastavil zejména nad velkou ztrátou 6,4 sekundy, respektive 4,8 sekundy v případě Vettela.

„Nemám pro to žádné vysvětlení, vůbec žádné. Dnes ráno jsme jeli třetí trénink v silném dešti, byli jsme konkurenceschopní, byli jsme zřejmě jedno z nejrychlejších aut, v kvalifikaci jsme ale ztráceli šest sekund. Nemluvíme o pár desetinách, je to šest sekund, což je obrovské číslo,“ řekl Leclerc.

„Musíme přijít na to, co v dešti děláme špatně, protože tohle není poprvé, je to v dešti už po několikáté, trápíme se více než ostatní, nemluvíme přitom o malých rozdílech. Nevím, čím to může být. Dnes ráno pršelo a na přechodných pneumatikách jsme byli konkurenceschopní.“

Vettel letos potřetí porazil Leclerca

Po kvalifikacích ve Štýrsku a Maďarsku se Vettelovi letos potřetí podařilo v kvalifikaci porazit svého týmového kolegu. Vettel, který od příštího roku bude závodit za Aston Martin (dnešní Racing Point) obsadil dvanácté místo, i on ale vydělá na Norrisově penalizaci a na roštu bude jedenáctý.

„Bylo to těžké, měli jsme problém dostat teplotu do pneumatik. Byla to zrádná kvalifikace, škoda, že jsme se nedostali dále. I když to klouzalo, vypadali jsme celý víkend dobře, takže uvidíme, co dokážeme zítra,“ řekl Vettel.

Další článek: Räikkönen: Kola navíc odjetá ve třetím tréninku nám pomohla dostat se do Q3

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.