Leclerc se zaměřuje na Red Bull, Mercedes je mimo dosah

Karty jsou v Monaku podle všeho rozdány jasně. Jasně první je Mercedes, o třetí místo na stupních vítězů by se měly poprat týmy Ferrari a Red Bull.
Leclerc se zaměřuje na Red Bull, Mercedes je mimo dosah

Charles Leclerc (4./10.)

Zdá se, že o tom, kdo vyhraje Grand Prix Monaka, nikdo nepochybuje. Leclerc jede domácí závod a pochopitelně by byl rád, kdyby se mu před zraky Monačanů podařilo získat alespoň pódium. Jednadvacetiletý závodník má za to, že Ferrari se bude prát o pozici druhého nejlepšího týmu. První má předplacené Mercedes.

„První trénink byl OK. Byli jsme sice pomalejší než Mercedes, ale v autě jsem se cítil líp. Ve druhém tréninku bylo těžké dostat auto do správného výkonnostního okna. Stejné to bylo s pneumatikami. Jednoduše jsme se trápili. Navíc se mi nepovedlo zajet dobré čisté kolo, takže jsem se umístil vzadu.

Nedosahujeme úrovně Mercedesu. O to více se ale musíme snažit a uvidíme, jak nám to půjde v sobotu. Myslím, že solidní druhé místo mezi týmy by pro nás bylo dobré. Na tom bychom měli zapracovat. Obecně samozřejmě vždy máme nejvyšší ambice, proto bychom se v dohledné době dostali zpět do boje s Mercedesem,“ má jasno Leclerc.

Sebastian Vettel (5./3.)

Ferrari se podle Vettela snažilo něco udělat se svými problémy. Zkoušelo všechno možné, ale kýženého zlepšení se zatím docílit nepodařilo.

„Vyzkoušeli jsme toho hodně, ale nevyšlo to, nebyl to moc produktivní den. Celkově se trochu trápíme a očividně ztrácíme na Mercedes. Nejde nám ani práce s pneumatikami. Máme před sebou dost práce.

Všechno se to tak trochu sešlo, takže nemáme moc důvod k jásání. Potřebovali bychom mít představu, co od vozu můžeme čekat. Věřím ale, že v sobotu se vše trochu uklidní. Možná bude i tepleji, to by nám mohlo sedět.

Trochu nám chybí sebevědomí. Nepodařilo se nám uvést pneumatiky do provozu. Není to poprvé, co se nám v tréninku stalo něco podobného. Naštěstí máme před sobotou dost času s tím něco udělat,“ věří Vettel.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Fotogalerie: čtvrtek před GP Monaka 2019

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.