Leclerc se zaměřuje na Red Bull, Mercedes je mimo dosah

Karty jsou v Monaku podle všeho rozdány jasně. Jasně první je Mercedes, o třetí místo na stupních vítězů by se měly poprat týmy Ferrari a Red Bull.
Leclerc se zaměřuje na Red Bull, Mercedes je mimo dosah

Charles Leclerc (4./10.)

Zdá se, že o tom, kdo vyhraje Grand Prix Monaka, nikdo nepochybuje. Leclerc jede domácí závod a pochopitelně by byl rád, kdyby se mu před zraky Monačanů podařilo získat alespoň pódium. Jednadvacetiletý závodník má za to, že Ferrari se bude prát o pozici druhého nejlepšího týmu. První má předplacené Mercedes.

„První trénink byl OK. Byli jsme sice pomalejší než Mercedes, ale v autě jsem se cítil líp. Ve druhém tréninku bylo těžké dostat auto do správného výkonnostního okna. Stejné to bylo s pneumatikami. Jednoduše jsme se trápili. Navíc se mi nepovedlo zajet dobré čisté kolo, takže jsem se umístil vzadu.

Nedosahujeme úrovně Mercedesu. O to více se ale musíme snažit a uvidíme, jak nám to půjde v sobotu. Myslím, že solidní druhé místo mezi týmy by pro nás bylo dobré. Na tom bychom měli zapracovat. Obecně samozřejmě vždy máme nejvyšší ambice, proto bychom se v dohledné době dostali zpět do boje s Mercedesem,“ má jasno Leclerc.

Sebastian Vettel (5./3.)

Ferrari se podle Vettela snažilo něco udělat se svými problémy. Zkoušelo všechno možné, ale kýženého zlepšení se zatím docílit nepodařilo.

„Vyzkoušeli jsme toho hodně, ale nevyšlo to, nebyl to moc produktivní den. Celkově se trochu trápíme a očividně ztrácíme na Mercedes. Nejde nám ani práce s pneumatikami. Máme před sebou dost práce.

Všechno se to tak trochu sešlo, takže nemáme moc důvod k jásání. Potřebovali bychom mít představu, co od vozu můžeme čekat. Věřím ale, že v sobotu se vše trochu uklidní. Možná bude i tepleji, to by nám mohlo sedět.

Trochu nám chybí sebevědomí. Nepodařilo se nám uvést pneumatiky do provozu. Není to poprvé, co se nám v tréninku stalo něco podobného. Naštěstí máme před sobotou dost času s tím něco udělat,“ věří Vettel.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Fotogalerie: čtvrtek před GP Monaka 2019

16:06 | Toto Wolff navrhuje zrušit šikanu na rovince Mistral na okruhu Paula Ricarda. Okruhy s dlouhými rovinkami (Montreal, Baku) prý nabízí lepší show.
23. června | Steiner označil víkend ve Francii za nejhorší v historii týmu.
23. června | Norrise a Ricciarda doplní u stewardů Raikkonen.
23. června | Ricciardo vyšetřován za souboj s Norrisem v posledním kole

GP Francie 2019

Pátek 21. června 2019
1. trénink Hamilton (1:32.738)
2. trénink Bottas (1:30.937)
Sobota 22. června 2019
3. trénink Bottas (1:30.159)
Kvalifikace Hamilton (1:28.319)
Neděle 23. června 2019
Závod Hamilton