Leclerc se stal druhým nejmladším jezdcem, který vyhrál kvalifikaci F1

Charles Leclerc získal ve svém druhém závodě za tým Ferrari v kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu svou první pole position ve formuli 1.
Leclerc se stal druhým nejmladším jezdcem, který vyhrál kvalifikaci F1

Leclerc se stal v 999. velké ceně v historii formule 1 99. jezdcem, který vyhrál kvalifikaci. Po svém týmovém kolegovi Sebastianu Vettelovi je zároveň druhým nejmladším pilotem, který vyhrál kvalifikaci F1 a odsunul v tomto ohledu na třetí místo Fernanda Alonsa.

V rozhovoru po zajetí svého nejrychlejšího kvalifikačního kola, kterým zároveň vylepšil rekord okruhu Sakhir, Monačan řekl, že pracoval na svých chybách, kterých se dopustil v kvalifikaci na první závod sezóny v australském Melbourne.

„Jsem nesmírně šťastný. V minulém závodě jsem nebyl příliš spokojen se svou kvalifikací, v Q3 jsem udělal nějaké chyby a opravdu jsem se snažil, abych tady neudělal stejné chyby. A zdá se, že jsme odvedli celkem dobrou práci,“ pochvaluje si Leclerc.

Ferrari zatím vévodí víkendu v Bahrajnu, když Leclerc vyhrál první a třetí volný trénink a byl nejrychlejší také ve všech třech částech kvalifikace. Jeho týmový kolega Sebastian Vettel pak zajel nejrychlejší čas ve druhém pátečním tréninku.

„Hodně jsem se toho od něj naučil a zřejmě se toho naučím ještě více. Dnes jsem však šťastný, že jsem před ním. Je to pro mě dobrý den,“ dodal Leclerc.

Vettel měl v Q3 jen jeden pokus

Dva pokusy musel ve druhé části kvalifikace zajet druhý pilot Ferrari Vettel. Pro závěrečnou část kvalifikace měl proto jen jednu čerstvou sadu pneumatik. Ve svém jediném pokusu v rámci Q3 navíc podle svých slov ztratil čas ve druhém sektoru.

„V první řadě to samozřejmě musíte dovézt do cíle. Možná jsem byl ve druhém sektoru až příliš jemný. Myslím, že Charles dnes odvedl velmi dobrou práci a zaslouží si být na pole position. Já jsem rád, že jsem s jedním pokusem, který jsem měl, získal druhou příčku a pro zítra jsem v dobré pozici,“ řekl Vettel.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Josef Král, Jiří Písařík a Matteo Malucelli vyhráli 12h v Mugellu

Témata článku: , ,