Leclerc se poučil z loňské sezóny. Budu si lépe vybírat souboje, říká

Dvě odstoupení ze závodu už v prvním kole velké ceny v loňské sezóně formule 1 donutily pro rok 2021 pilota Ferrari Charlese Leclerca přehodnotit způsob, jak přistupovat k soubojům v úvodu závodu.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Leclerc se poučil z loňské sezóny. Budu si lépe vybírat souboje, říká | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Velká cena Štýrska na Red Bull Ringu skončila pro oba piloty Ferrari už v prvním kole, když Leclerc narazil do tehdejšího týmového kolegy Sebastiana Vettela. Se Sergiem Pérezem z Racing Pointu pak Leclerc kolidoval v prvním kole Velké ceny Sachíru. Do incidentu se zapletl také Max Verstappen z Red Bullu.

Po obou kontaktech musel Leclerc ze závodu odstoupit. Monačan po sezóně přiznal, že o agresivní starty se pokoušel záměrně, aby tím dohnal nedostatky loňského monopostu Ferrari.

„Počkejme a uvidíme, jak na tom jsme, myslím totiž, že z testů jsou tu pozitivní náznaky. Pak uvidíme od soboty dále. Myslím ale, že si zřejmě souboje vyberu lépe,“ odpověděl Leclerc, když byl na tiskové konferenci před Velkou cenou Bahrajnu dotázán, zda bude znovu ochoten riskovat, aby tím vylepšil šance Ferrari.

Letošní vůz ukazuje slibné náznaky, říká Leclerc

Letošní vůz ukazuje slibné náznaky, říká Leclerc

„Když si například vezmete z minulého roku tento závod (VC Sachíru), bojoval jsem s Red Bullem, který bych za sebou nedokázal udržet celý závod. Bylo tedy trochu hloupé havarovat v této fázi závodu při boji o tyto pozice, které bychom i tak nedokázali udržet.

„V mnoha dalších případech nám to ale pomohlo dosáhnout lepšího výsledku. Budu si tedy lépe vybírat souboje, pokud mám ale být agresivnější, abych dosáhl lepšího výsledku, udělám to.“

Leclerc zopakoval, že nehody v loňské sezóny byly výsledkem „náročných okamžiků týmu“. Podle svých slov byl „jen extrémně motivovaný udělat něco výjimečného a tato motivace se proměnila v nehodu na trati, což nebylo skvělé“.

Leclerc ale přiznal, že nad incidenty často přemýšlel. „Vždy se snažím pochopit, proč jsem je udělal, a snažím se je nedělat znovu. Stále budu motivovaný dosáhnout skvělého výsledku. Budeme muset zjistit, jak na tom přesně jsme, abych tomu přizpůsobil míru své agresivity na trati. Samozřejmě se ale pokusím takové chyby už neopakovat,“ dodává Leclerc.

Další článek: Vettel pojmenoval i letošní vůz. Inspiraci našel ve světě bondovek

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen