Leclerc se po podivném závodě v Jerezu stal šampionem F2

Formule 2 a GP3 tento víkend nezávodí s F1 v Japonsku ale odskočili si do španělského Jerezu. Charles Leclerc vyhrál hlavní závod a stal se šampionem.
Leclerc se po podivném závodě v Jerezu stal šampionem F2

Korunovaci Leclerca mohl čtyři závody před koncem oddálit Oliver Rowland, který byl po startu závodu v Jerezu na třetím místě. Před zastávkami v boxech se dostal před Ghiotta na druhé místo. Pokud by dokázal vyhrát, Leclerc by si musel na zisk titulu počkat.

Během zastávek se oba jezdci propadli za soupeře, kteří měli jinou strategii a stavěli až později. Rowland navíc přišel i o dvě pozice ve prospěch soupeřů, kteří stavěli před ním.

Postupně se ale Leclerc i Rowland dostali zpět na první dvě místa. Rozdíl mezi nimi byl 5 sekund a nic nenasvědčovalo tomu, že by se souboj o titul ještě zdramatizoval. Pár kol před koncem ale kolidovali Macušita a Ferrucci. Na trať musel safety car.

Posledních pár kol po restartu se neslo v hodně chaotickém duchu. Leclercovi začaly odcházet pneumatiky, ale do souboje o stupně vítězů se připletli i jezdci o kolo zpět. Vypadalo to, že modré vlajky odletěly omylem do Suzuky. Do konce závodu jimi totiž nikdo z maršálů nemával. Kromě toho bylo také z neznámého důvodu zakázáno využití DRS.

Leclerc nakonec těsně vyhrál a stal se šampionem F2. Třešinkou na dortu pak byla francouzská hymna na jeho počest. Nakonec se ale Leclerc dočkal i té monacké.

Charles Lecler je prvním vítězem F2 (předtím GP2) od roku 2009, který vyhrál titul hned ve své první sezóně. Naposledy se to povedlo Hülkenbergovi.

F2 čeká ještě víkend v Abú Dhabí. Ve zbývajících víkendech uvidíme Leclerca v prvním pátečním tréninku ve voze Sauberu. Předpokládá se, že se Leclerc stane příští rok závodním jezdcem této stáje.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (38) Další článek: V Austinu se do vozu vrátí Kvjat, potvrdilo Toro Rosso