Leclerc přiznal vinu za kolizi a vyřazení obou jezdců Ferrari

Charles Leclerc na sebe vzal veškerou vinu za kolizi s týmovým kolegou Sebastianem Vettelem v úvodním kole Velké ceny Štýrska, která vyřadila oba piloty Ferrari z druhého závodu letošní sezóny formule 1.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Leclerc přiznal vinu za kolizi a vyřazení obou jezdců Ferrari | Foto: Getty Images / Peter Fox

V nájezdu do třetí zatáčky úvodního kola závodu Leclerc zaútočil na svého týmového kolegu, jeho vůz se na vnitřním obrubníku vznesl a urazil zadní křídlo na Vettelově ferrari.

Pro čtyřnásobného mistra světa závod s poškozeným křídlem skončil, Leclerc si z kolize odnesl výrazné poškození podlahy vozu a i on musel po pár kolech ze závodu odstoupit.

Ve druhém z posledních čtyř závodů tak museli oba piloti Ferrari odstoupit po vzájemné kolizi. Naposledy se Leclerc s Vettelem střetli vloni v Brazílii.

„V takové chvíli omluva samozřejmě nestačí. Jsem ze sebe zklamaný,“ přiznal po závodě Leclerc v rozhovoru pro Sky Sports.

„Dnes jsem odvedl velmi špatnou práci. Potopil jsem tým. Omlouvám se, i když to nestačí. Doufám, že se z toho poučím a od příštích závodů budeme silnější. Tohle nepotřebujeme. Tým to nepotřebuje a já všechnu snahu týmu zahodil do koše,“ řekl Leclerc s tím, že jeho útok byl až příliš optimistický.

Vettela útok překvapil

Vettel po odstoupení přiznal, že byl překvapen, když viděl Leclerca pokusit se o útok ve třetí zatáčce takto krátce po startu závodu, kdy ve startovním poli docházelo i k dalším soubojům.

„Bojoval jsem s dalšími dvěma vozy, ve třetí zatáčce jsme už tak byli tři. Byl jsem velmi překvapen, protože jsem šel na vnitřek a nečekal jsem, že se Charles o něco pokusí. Nemyslím si, že by tam byl nějaký prostor. Je to velká škoda, měli bychom se toho vyvarovat, dnes jsem toho ale nemohl příliš udělat jinak,“ řekl Vettel.

„Snažil jsem se jet v klidu, protože už tak to tam bylo náročné. Je to vracečka, ta zatáčka je velmi úzká a jen jsem se snažil udělat si pozici pro následnou rovinku. Pak jsem si uvědomil, že mám poškozený vůz.“

Na celý incident se podívali také sportovní komisaři, ale neudělili žádný trest.

Časomíra nelže. Jak dopadly nové díly Ferrari?

Časomíra nelže. Jak dopadly nové díly Ferrari?

Další článek: Velkou cenu Štýrska vyhrál Hamilton, ferrari se srazila

11:25 | Roy Nissany nastoupí v pátek do prvního tréninku za Williams. Nahradí Russella.
9. srpna | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
9. srpna | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10