Leclerc přiznal vinu za kolizi a vyřazení obou jezdců Ferrari

Charles Leclerc na sebe vzal veškerou vinu za kolizi s týmovým kolegou Sebastianem Vettelem v úvodním kole Velké ceny Štýrska, která vyřadila oba piloty Ferrari z druhého závodu letošní sezóny formule 1.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Leclerc přiznal vinu za kolizi a vyřazení obou jezdců Ferrari | Foto: Getty Images / Peter Fox

V nájezdu do třetí zatáčky úvodního kola závodu Leclerc zaútočil na svého týmového kolegu, jeho vůz se na vnitřním obrubníku vznesl a urazil zadní křídlo na Vettelově ferrari.

Pro čtyřnásobného mistra světa závod s poškozeným křídlem skončil, Leclerc si z kolize odnesl výrazné poškození podlahy vozu a i on musel po pár kolech ze závodu odstoupit.

Ve druhém z posledních čtyř závodů tak museli oba piloti Ferrari odstoupit po vzájemné kolizi. Naposledy se Leclerc s Vettelem střetli vloni v Brazílii.

„V takové chvíli omluva samozřejmě nestačí. Jsem ze sebe zklamaný,“ přiznal po závodě Leclerc v rozhovoru pro Sky Sports.

„Dnes jsem odvedl velmi špatnou práci. Potopil jsem tým. Omlouvám se, i když to nestačí. Doufám, že se z toho poučím a od příštích závodů budeme silnější. Tohle nepotřebujeme. Tým to nepotřebuje a já všechnu snahu týmu zahodil do koše,“ řekl Leclerc s tím, že jeho útok byl až příliš optimistický.

Vettela útok překvapil

Vettel po odstoupení přiznal, že byl překvapen, když viděl Leclerca pokusit se o útok ve třetí zatáčce takto krátce po startu závodu, kdy ve startovním poli docházelo i k dalším soubojům.

„Bojoval jsem s dalšími dvěma vozy, ve třetí zatáčce jsme už tak byli tři. Byl jsem velmi překvapen, protože jsem šel na vnitřek a nečekal jsem, že se Charles o něco pokusí. Nemyslím si, že by tam byl nějaký prostor. Je to velká škoda, měli bychom se toho vyvarovat, dnes jsem toho ale nemohl příliš udělat jinak,“ řekl Vettel.

„Snažil jsem se jet v klidu, protože už tak to tam bylo náročné. Je to vracečka, ta zatáčka je velmi úzká a jen jsem se snažil udělat si pozici pro následnou rovinku. Pak jsem si uvědomil, že mám poškozený vůz.“

Na celý incident se podívali také sportovní komisaři, ale neudělili žádný trest.

Časomíra nelže. Jak dopadly nové díly Ferrari?

Časomíra nelže. Jak dopadly nové díly Ferrari?

Další článek: Velkou cenu Štýrska vyhrál Hamilton, ferrari se srazila

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10