Leclerc poprvé po třech závodech bodoval

Víkend Velké ceny Toskánska na okruhu v Mugellu se nesl v duchu oslav 1000. závodu Ferrari ve formuli 1. Trápící se Scuderia si k výročí dala pět bodů za osmé místo Charlese Leclerca a desáté Sebastiana Vettela.
Leclerc poprvé po třech závodech bodoval

Ferrari zažilo dva těžké víkendy v Belgii a na italské Monze. V belgickém Spa-Francorchamps dojeli Leclerc s Vettelem daleko za body a před týdnem v Monze Vettel odstoupil po selhání brzd a Leclercův závod ukončil náraz do bariéry.

Florencie se zbarvila do rudé. Ferrari oslavovalo 1000. závodů [foto a video]

Florencie se zbarvila do rudé. Ferrari oslavovalo 1000. závodů [foto a video]

V Mugello začalo Ferrari dobře. Leclerc se po startu dostal z pátého na třetí místo. Postupně se ale začal znovu propadat pořadím a když zajel do boxů pro tvrdou sadu, propadl se na konec pole.

Cílem nakonec Leclerc projel devátý, ve výsledcích se však posunul po penalizaci Kimiho Räikkönena.

„Byli jsme jednoduše pomalí. Neměli jsme rychlost. Na startu jsem se dostal na nejlepší možnou pozici, dva mercedesy odjely, takže jsem měl čistý vzduch, velmi jsem se ale s autem trápil,“ přiznal Leclerc.

„Musíme pracovat a pokusit se to pochopit, protože v některých závodech nejsme příliš konkurenceschopní v kvalifikaci, pak jsme ale velmi silní v závodě. Tak tomu bylo na začátku sezóny. Nyní se zdá, že jsme odvedli dobrou práci v kvalifikaci, ale velmi se s vozem trápíme v závodě. Jsou to těžké chvíle.“

Bodoval i Vettel

Jeho týmový kolega Vettel se na bodované pozice vrátil po výpadcích v Belgii a Itálii. V Mugellu Vettel, který před víkendem oznámil podpis smlouvy s Astonem Martin od příští sezóny, uzavřel bodovanou desítku.

„Tvrdě jsme bojovali a snažili jsme se získat body. Na konci to bylo těsné s Kimim, udělali jsme maximum. Nebyli jsme dostatečně rychlí. Proč? To je dobrá otázka, ale těžká na zodpovězení, není jen jeden důvod,“ řekl Vettel.

„Víme, že náš vůz není dostatečně rychlý, dnes bychom ale čekali, že budeme mít lepší závodní rychlost, takže se na to musíme podívat.“

Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Toskánska aneb od nehod po první pódium Albona

19:27 | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
19:04 | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
14:16 | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
9:25 | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen