Leclerc poprvé po třech závodech bodoval

Víkend Velké ceny Toskánska na okruhu v Mugellu se nesl v duchu oslav 1000. závodu Ferrari ve formuli 1. Trápící se Scuderia si k výročí dala pět bodů za osmé místo Charlese Leclerca a desáté Sebastiana Vettela.
Leclerc poprvé po třech závodech bodoval

Ferrari zažilo dva těžké víkendy v Belgii a na italské Monze. V belgickém Spa-Francorchamps dojeli Leclerc s Vettelem daleko za body a před týdnem v Monze Vettel odstoupil po selhání brzd a Leclercův závod ukončil náraz do bariéry.

Florencie se zbarvila do rudé. Ferrari oslavovalo 1000. závodů [foto a video]

Florencie se zbarvila do rudé. Ferrari oslavovalo 1000. závodů [foto a video]

V Mugello začalo Ferrari dobře. Leclerc se po startu dostal z pátého na třetí místo. Postupně se ale začal znovu propadat pořadím a když zajel do boxů pro tvrdou sadu, propadl se na konec pole.

Cílem nakonec Leclerc projel devátý, ve výsledcích se však posunul po penalizaci Kimiho Räikkönena.

„Byli jsme jednoduše pomalí. Neměli jsme rychlost. Na startu jsem se dostal na nejlepší možnou pozici, dva mercedesy odjely, takže jsem měl čistý vzduch, velmi jsem se ale s autem trápil,“ přiznal Leclerc.

„Musíme pracovat a pokusit se to pochopit, protože v některých závodech nejsme příliš konkurenceschopní v kvalifikaci, pak jsme ale velmi silní v závodě. Tak tomu bylo na začátku sezóny. Nyní se zdá, že jsme odvedli dobrou práci v kvalifikaci, ale velmi se s vozem trápíme v závodě. Jsou to těžké chvíle.“

Bodoval i Vettel

Jeho týmový kolega Vettel se na bodované pozice vrátil po výpadcích v Belgii a Itálii. V Mugellu Vettel, který před víkendem oznámil podpis smlouvy s Astonem Martin od příští sezóny, uzavřel bodovanou desítku.

„Tvrdě jsme bojovali a snažili jsme se získat body. Na konci to bylo těsné s Kimim, udělali jsme maximum. Nebyli jsme dostatečně rychlí. Proč? To je dobrá otázka, ale těžká na zodpovězení, není jen jeden důvod,“ řekl Vettel.

„Víme, že náš vůz není dostatečně rychlý, dnes bychom ale čekali, že budeme mít lepší závodní rychlost, takže se na to musíme podívat.“

Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Toskánska aneb od nehod po první pódium Albona

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00