Leclerc poprvé po třech závodech bodoval

Víkend Velké ceny Toskánska na okruhu v Mugellu se nesl v duchu oslav 1000. závodu Ferrari ve formuli 1. Trápící se Scuderia si k výročí dala pět bodů za osmé místo Charlese Leclerca a desáté Sebastiana Vettela.
Leclerc poprvé po třech závodech bodoval

Ferrari zažilo dva těžké víkendy v Belgii a na italské Monze. V belgickém Spa-Francorchamps dojeli Leclerc s Vettelem daleko za body a před týdnem v Monze Vettel odstoupil po selhání brzd a Leclercův závod ukončil náraz do bariéry.

Florencie se zbarvila do rudé. Ferrari oslavovalo 1000. závodů [foto a video]

Florencie se zbarvila do rudé. Ferrari oslavovalo 1000. závodů [foto a video]

V Mugello začalo Ferrari dobře. Leclerc se po startu dostal z pátého na třetí místo. Postupně se ale začal znovu propadat pořadím a když zajel do boxů pro tvrdou sadu, propadl se na konec pole.

Cílem nakonec Leclerc projel devátý, ve výsledcích se však posunul po penalizaci Kimiho Räikkönena.

„Byli jsme jednoduše pomalí. Neměli jsme rychlost. Na startu jsem se dostal na nejlepší možnou pozici, dva mercedesy odjely, takže jsem měl čistý vzduch, velmi jsem se ale s autem trápil,“ přiznal Leclerc.

„Musíme pracovat a pokusit se to pochopit, protože v některých závodech nejsme příliš konkurenceschopní v kvalifikaci, pak jsme ale velmi silní v závodě. Tak tomu bylo na začátku sezóny. Nyní se zdá, že jsme odvedli dobrou práci v kvalifikaci, ale velmi se s vozem trápíme v závodě. Jsou to těžké chvíle.“

Bodoval i Vettel

Jeho týmový kolega Vettel se na bodované pozice vrátil po výpadcích v Belgii a Itálii. V Mugellu Vettel, který před víkendem oznámil podpis smlouvy s Astonem Martin od příští sezóny, uzavřel bodovanou desítku.

„Tvrdě jsme bojovali a snažili jsme se získat body. Na konci to bylo těsné s Kimim, udělali jsme maximum. Nebyli jsme dostatečně rychlí. Proč? To je dobrá otázka, ale těžká na zodpovězení, není jen jeden důvod,“ řekl Vettel.

„Víme, že náš vůz není dostatečně rychlý, dnes bychom ale čekali, že budeme mít lepší závodní rychlost, takže se na to musíme podívat.“

Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Toskánska aneb od nehod po první pódium Albona

11:34 | Marcus Armstrong, kterého podporuje Ferrari, bude letos závodit ve F2 za tým DAMS.
10:25 | Změna. Letošní sezóna WEC nezačne v Sebringu ale v Portimao. Pojede se od 2. do 4. dubna. O měsíc později se tam MOŽNÁ vydá F1.
21. ledna | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.
21. ledna | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.