Leclerc poprvé na okruhu, kde se smrtelně zranil Bianchi. Bude to těžké, říká

Charles Leclerc letos na některých okruzích závodí poprvé. Patří mezi ně také Suzuka, na které měl před čtyřmi lety nehodu jeho kamarád Jules Bianchi.
Leclerc poprvé na okruhu, kde se smrtelně zranil Bianchi. Bude to těžké, říká

„Je to samozřejmě obtížný víkend,“ řekl Leclerc. „Jules mi mimořádně pomohl v mé kariéře a to více než jen po závodní stránce. Byl jako součást rodiny, takže je to velmi těžké.“

„V Japonsku jsem ještě nikdy nebyl. Když jsem šel ráno po okruhu, bylo to velmi emotivní. Na druhou stranu se musím soustředit na tento víkend, abych odvedl to nejlepší, ale bude to obtížný víkend.“

Leclerc má za sebou úspěšný víkend v Soči, kde nakonec skončil jako nejlepší ze zbytku světa za Mercedesem, Ferrari a Red Bullem. 

„Byli jsme velmi překvapeni, když jsme viděli výkon, který jsme měli. Ve Spa a v Monze jsme měli velmi těžké víkendy. Zvláště kvůli balíčku pro nízký přítlak, který podle mě nebyl tak silný. V Singapuru se to trochu zlepšilo. Soči byl okruh, který našemu auto vyhovoval.“

„Stále však potřebujeme zůstat nohama na zemi a pokračovat v práci, protože si nejsem jistý, že zde budeme stejně konkurenceschopní jako v Soči.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Hamiltona překvapilo, že Ferrari nevyužilo týmových příkazů

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10