Leclerc podruhé vyhrál kvalifikaci, Vettel neví, co bylo za problém

Charles Leclerc získal v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska svou druhou pole position ve formuli 1. Vůz jeho týmového kolegy z Ferrari Sebastiana Vettela v závěrečné části postihly technické potíže.
Leclerc podruhé vyhrál kvalifikaci, Vettel neví, co bylo za problém

Leclerc letos podruhé vyhrál kvalifikaci, když z prvního místa startoval už v Bahrajnu.

„Od závodu na Paul Ricard jsem trochu změnil přístup a skutečně cítím, že jsem udělal krok vpřed. Rakousko je také moje oblíbená trať, mohla tedy více sedět mému jezdeckému stylu. Celkově jsem od Paul Ricard udělal krok vpřed a mohu to cítit v autě, jsem za to rád,“ řekl Leclerc.

„Během kvalifikace to musí postupovat více krok za krokem, možná jsem to (předtím) trochu přehnal. A z pohledu nastavení, předvídal jsem, jak bude trať zrychlovat, což je teď ve formuli 1 velký faktor. Jen díky těmto dvěma faktorům jsem získal trochu času,“ popsal.

„Jsem samozřejmě nesmírně šťastný. Už od druhého tréninku jsme byli konkurenceschopní, vždy je ale těžké poskládat kolo, když ho v Q3 potřebujeme. Pro první jízdu v Q3 jsme trochu změnili vůz. Věděl jsem, že tím možná ztratíme v prvním sektoru, ale nebylo to tak špatné a ve třetím sektoru jsem získal čas, což bylo příjemné.“

Vettela v Q3 odstavil technický problém

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel v závěrečné části kvalifikace vůbec nevyjel na trať, když se na jeho ferrari objevil technický problém. Podle Ferrari se jednalo o problém s tlakem vzduchu v motoru.

Vettel vynechal už druhý pokus ve druhé části kvalifikace. V té třetí zůstal v garáži a čtyři minuty před koncem vystoupil ze svého vozu. V kvalifikaci obsadil deváté místo.

„Na voze byl evidentně problém, nemohli jsme ho nastartovat a vyrazit. Přišli jsme tak o část Q2 a celou Q3,“ řekl Vettel. „Rychle jsme se rozhodli pro výměnu, ale není tak snadné sundat karoserii a dostat se tam. Kluci udělali vše, co mohli, ale nestihli bychom to včas.“

Vettela problém mrzí o to více, že Leclerc dokázal s ferrari získat pole position.

„Je to samozřejmě frustrující, nic s tím ale nemůžete dělat, není to nikoho chyba. Musíme samozřejmě přijít na to, co se stalo a zajistit, aby k tomu nedošlo znovu, jak jsem ale řekl, není to nikoho chyba,“ řekl Vettel.

„Vím, že kdybychom to opravili, měl bych jen jeden pokus, takže jsem se snažil zaměřovat jen na to, ale nedošlo k tomu.“

Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Další článek: Ke konci sezóny by se mohlo závodit na pneumatikách pro příští rok

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.