Leclerc podruhé vyhrál kvalifikaci, Vettel neví, co bylo za problém

Charles Leclerc získal v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska svou druhou pole position ve formuli 1. Vůz jeho týmového kolegy z Ferrari Sebastiana Vettela v závěrečné části postihly technické potíže.
Leclerc podruhé vyhrál kvalifikaci, Vettel neví, co bylo za problém

Leclerc letos podruhé vyhrál kvalifikaci, když z prvního místa startoval už v Bahrajnu.

„Od závodu na Paul Ricard jsem trochu změnil přístup a skutečně cítím, že jsem udělal krok vpřed. Rakousko je také moje oblíbená trať, mohla tedy více sedět mému jezdeckému stylu. Celkově jsem od Paul Ricard udělal krok vpřed a mohu to cítit v autě, jsem za to rád,“ řekl Leclerc.

„Během kvalifikace to musí postupovat více krok za krokem, možná jsem to (předtím) trochu přehnal. A z pohledu nastavení, předvídal jsem, jak bude trať zrychlovat, což je teď ve formuli 1 velký faktor. Jen díky těmto dvěma faktorům jsem získal trochu času,“ popsal.

„Jsem samozřejmě nesmírně šťastný. Už od druhého tréninku jsme byli konkurenceschopní, vždy je ale těžké poskládat kolo, když ho v Q3 potřebujeme. Pro první jízdu v Q3 jsme trochu změnili vůz. Věděl jsem, že tím možná ztratíme v prvním sektoru, ale nebylo to tak špatné a ve třetím sektoru jsem získal čas, což bylo příjemné.“

Vettela v Q3 odstavil technický problém

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel v závěrečné části kvalifikace vůbec nevyjel na trať, když se na jeho ferrari objevil technický problém. Podle Ferrari se jednalo o problém s tlakem vzduchu v motoru.

Vettel vynechal už druhý pokus ve druhé části kvalifikace. V té třetí zůstal v garáži a čtyři minuty před koncem vystoupil ze svého vozu. V kvalifikaci obsadil deváté místo.

„Na voze byl evidentně problém, nemohli jsme ho nastartovat a vyrazit. Přišli jsme tak o část Q2 a celou Q3,“ řekl Vettel. „Rychle jsme se rozhodli pro výměnu, ale není tak snadné sundat karoserii a dostat se tam. Kluci udělali vše, co mohli, ale nestihli bychom to včas.“

Vettela problém mrzí o to více, že Leclerc dokázal s ferrari získat pole position.

„Je to samozřejmě frustrující, nic s tím ale nemůžete dělat, není to nikoho chyba. Musíme samozřejmě přijít na to, co se stalo a zajistit, aby k tomu nedošlo znovu, jak jsem ale řekl, není to nikoho chyba,“ řekl Vettel.

„Vím, že kdybychom to opravili, měl bych jen jeden pokus, takže jsem se snažil zaměřovat jen na to, ale nedošlo k tomu.“

Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Další článek: Ke konci sezóny by se mohlo závodit na pneumatikách pro příští rok

14. července | Masi bude pokračovat jako ředitel závodu až do konce sezóny.
14. července | Během závodu se 26krát změnilo nejrychlejší kolo závodu. Ve všech případech ho zajeli jezdci Mercedesu. #F1Fakt
14. července | Tým Šenkýř Motorsport vybojoval na Red Bull Ringu skvělé druhé místo! odkaz