Leclerc o Vettelově časové penalizaci nevěděl

Tým Ferrari Charlese Leclerca během Velké ceny Kanady vozů formule 1 neinformoval o tom, že jeho týmový kolega Sebastian Vettel dostane po projetí cílem penalizaci pěti sekund.
Leclerc o Vettelově časové penalizaci nevěděl

Leclerc se v závěru závodu přibližoval vedoucímu Vettelovi a Lewisi Hamiltonovi z Mercedesu. Vettel v tu chvíli už věděl, že po projetí cílem dostane pětisekundovou penalizaci za nebezpečný návrat na trať.

Kdyby Leclerc projel cíle méně než pět sekund za Vettelem, spadl by čtyřnásobný mistr světa ve výsledcích až za něj na třetí místo. Leclerc však v cíli na Vettela ztratil 6,038 sekundy.

„Přes rádio mi nebylo řečeno, že měl Seb pětisekundovou penalizaci. Já se jen snažil tlačit,“ řekl Leclerc.

Ferrari přitom původně plánovalo povolat Leclerca k další zastávce v boxech, aby se následně pokusil získat jeden bod za nejrychlejší kolo.

„Nejprve si mysleli, že by bylo dobré jet na dvě zastávky a zajet nejrychlejší kolo, ale já nesouhlasil. Opravdu jsem se chtěl pokusit tlačit, protože jsem viděl, že jsem byl rychlejší, než ti dva vpředu. Chtěl jsem mít svou šanci, kdyby se něco stalo, ale nevěděl jsem o těch pěti sekundách, takže jsem tlačil až do konce.“

Určitý čas Leclerc ztratil na začátku závodu, kdy si prodloužil první stint. „Pokusili jsme se zůstat na trati déle, kdyby byl virtuální safety car nebo něco takového, abychom si to v tom případě pokryli. Následně vždy můžete přemýšlet, zda to bylo správné nebo ne. Dnes ne, protože jsme ztratili celkem dost času. Myslím ale, že celkově to byl z mé strany dobrý výkon. Od prvního do posledního byla moje kola konkurenceschopná,“ pochvaluje si Leclerc.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Hamiltona netěší způsob, jakým přišel v Kanadě k vítězství

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10