Leclerc o Vettelově časové penalizaci nevěděl

Tým Ferrari Charlese Leclerca během Velké ceny Kanady vozů formule 1 neinformoval o tom, že jeho týmový kolega Sebastian Vettel dostane po projetí cílem penalizaci pěti sekund.
Leclerc o Vettelově časové penalizaci nevěděl

Leclerc se v závěru závodu přibližoval vedoucímu Vettelovi a Lewisi Hamiltonovi z Mercedesu. Vettel v tu chvíli už věděl, že po projetí cílem dostane pětisekundovou penalizaci za nebezpečný návrat na trať.

Kdyby Leclerc projel cíle méně než pět sekund za Vettelem, spadl by čtyřnásobný mistr světa ve výsledcích až za něj na třetí místo. Leclerc však v cíli na Vettela ztratil 6,038 sekundy.

„Přes rádio mi nebylo řečeno, že měl Seb pětisekundovou penalizaci. Já se jen snažil tlačit,“ řekl Leclerc.

Ferrari přitom původně plánovalo povolat Leclerca k další zastávce v boxech, aby se následně pokusil získat jeden bod za nejrychlejší kolo.

„Nejprve si mysleli, že by bylo dobré jet na dvě zastávky a zajet nejrychlejší kolo, ale já nesouhlasil. Opravdu jsem se chtěl pokusit tlačit, protože jsem viděl, že jsem byl rychlejší, než ti dva vpředu. Chtěl jsem mít svou šanci, kdyby se něco stalo, ale nevěděl jsem o těch pěti sekundách, takže jsem tlačil až do konce.“

Určitý čas Leclerc ztratil na začátku závodu, kdy si prodloužil první stint. „Pokusili jsme se zůstat na trati déle, kdyby byl virtuální safety car nebo něco takového, abychom si to v tom případě pokryli. Následně vždy můžete přemýšlet, zda to bylo správné nebo ne. Dnes ne, protože jsme ztratili celkem dost času. Myslím ale, že celkově to byl z mé strany dobrý výkon. Od prvního do posledního byla moje kola konkurenceschopná,“ pochvaluje si Leclerc.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Hamiltona netěší způsob, jakým přišel v Kanadě k vítězství

11:20 | Alexander Albon nasadí novou specifikaci motoru Honda. Čeká ho penalizace.
24. června | Toto Wolff navrhuje zrušit šikanu na rovince Mistral na okruhu Paula Ricarda. Okruhy s dlouhými rovinkami (Montreal, Baku) prý nabízí lepší show.
23. června | Steiner označil víkend ve Francii za nejhorší v historii týmu.
23. června | Norrise a Ricciarda doplní u stewardů Raikkonen.

GP Rakouska 2019

Pátek 28. června 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 29. června 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 30. června 2019
Závod 15.10