Ferrari potvrdilo prodloužení smlouvy s Leclercem do roku 2024

Spekulace italských médií se potvrdily. Ferrari dnes potvrdilo, že Charles Leclerc zůstává u týmu nejméně do konce roku 2024.

Ferrari dnes potvrdilo, že Charles Leclerc zůstává u týmu nejméně do konce roku 2024. Podle italského deníku Gazzetta dello Sport by si měl přijít ročně na 9 milionů euro.

Monačan je v tomto ohledu rekordmanem na celém startovním roštu. Zatím nejdelší smlouvu měl Sergio Pérez – letos podepsal na další tři sezóny (do roku 2022). 

Naopak smlouvy Vettela, Hamiltona či Verstappena končí na konci příštího roku.

Leclerc přišel do Ferrari letos po pouhé jedné sezóně ve F1. S debutem ale mohl být spokojený. Získal nejvíce pole position ze všech jezdců, dvě vítězství a porazil Sebastiana Vettela.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Alonsa už unavuje hláška o GP2 engine. Novináře označil za klauna

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.