Leclerc nevidí stupně vítězů realisticky, zaměřuje se na souboj s McLarenem

Pilot Ferrari Charles Leclerc sice do Velké ceny Španělska formule 1 odstartuje z druhé řady, v zisk pódiového umístění však příliš nevěří.
Leclerc nevidí stupně vítězů realisticky, zaměřuje se na souboj s McLarenem

Monačan jako jediný jezdec dokázal ve druhém pokusu třetí části kvalifikace zlepšit svůj čas, což ho posunulo ze sedmého na čtvrté místo. Zatímco ale první tři v pořadí dělí jen 132 tisícin, čtvrtý Leclerc ztratil na nejrychlejšího Lewise Hamiltona 769 tisícin.

„S dneškem jsem spokojen. Myslím, že z pohledu pozice toho o moc víc nešlo dělat. Možná bych ještě našel nějaký čas ve třetím sektoru, neposkládal jsem to dohromady, jinak jsem ale s dneškem velmi, velmi spokojen,“ řekl Leclerc, který ze čtvrté pozice do závodu vyrazí letos už potřetí.

Podle Leclerca však bude důležitější udržet za sebou jezdce McLarenu než se pokusit bojovat s nejrychlejšími třemi.

„Možné je cokoliv, reálně si ale myslím, že to bude velmi obtížné. Za normálních podmínek nevěřím, že bychom udrželi třetí místo v případě, že bychom se na něj dostali. Cílem je dostat z vozu maximum a pokud je třetí místo maximem, kterého zítra můžeme dosáhnout, pak můžeme být třetí. Myslím ale, že nejdůležitější je pokusit se s oběma vozy získat co nejvíce bodů.

„Jsme před oběma mclareny, kteří jsou letos našimi největšími soupeři a toto je důležitý souboj. Musíme se pokusit přivézt co nejvíce bodů.“

Sainz je spokojen

Spokojenost panuje po kvalifikaci u Carlose Sainze, který do domácího závodu vyrazí z šestého místa.

„Celkově to dnes byla dobrá kvalifikace. Přes Q1 jsem prošel jen s jednou sadou pneumatik, pár rychlých kol v Q2 nás posunulo do top 10. Po slušném prvním pokusu v Q3 jsem se těšil, že v posledním pokusu zlepším svůj čas, kvůli drobnostem jsem to ale nedokázal,“ řekl Sainz.

Další článek: Vítězný skok do bazénu! Ulicím Monaka kraloval da Costa

Témata článku: , , ,