Leclerc netuší, kdy se Ferrari podaří vyřešit problémy se spolehlivostí

Ferrari se může těšit slušné rychlosti. Potřebuje však zjistit, co přesně stálo za Leclercovým odstoupením v Baku.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Leclerc netuší, kdy se Ferrari podaří vyřešit problémy se spolehlivostí | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Charles Leclerc (5./2.)

Monacký závodník v pátek kromě výsledků tréninků řešil otázky ohledně spolehlivosti Ferrari. Také kvůli výpadkům nyní Scuderia výrazně ztrácí na Red Bull.

„Víme, jak je vůz rychlý. To nás trochu uklidňuje. Také si uvědomujeme, že v posledních třech závodech nás trápila špatná spolehlivost. Rychlost tu je a je nám jasné, že až vůz nebudou provázet poruchy, můžeme s Red Bullem opět bojovat o nejvyšší příčky.

Týmu věřím, dává do toho všechno. Jsem si jistý, že jakmile přijdou potřebné opravy, můžeme Red Bull dohnat. Netuším však, kdy to bude.

Celkově za sebou máme povedený pátek. Ve druhém tréninku jsem byl o hodně spokojenější s nastavením. Trať se tu podle očekávání hodně vyvíjela. Dost tu fouká, ale příliš nás to neovlivnilo. Soustředili jsme se hlavně na přípravu na závod,“ řekl Leclerc.

Carlos Sainz (2./3.)

Sainz má za sebou povedené volné tréninky. Potíže s hydraulikou z Baku jsou pryč, španělský závodník tak může v klidu pomýšlet na boje vpředu.

„Je skvělé být zpět v Kanadě. Je to náročný, hrbolatý okruh. Pro současné vozy představuje velkou výzvu. Pátek jsem si užil, podařilo se nám na autech zapracovat.

Chvílemi to kvůli poryvům větru nebylo snadné, nicméně náš program to nenarušilo a nasbírali jsme hodně dat. Klíčové tu bude správně porozumět pneumatikám. Na kvalifikaci se těším,“ prohlásil Sainz.

Další článek: Verstappena možnost deště v kvalifikaci netrápí

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00