Leclerc netuší, kdo bude zítra hlavním rivalem Ferrari

Monačan ví, že si v boji o co nejvyšší příčku v sobotní kvalifikaci nemůže dovolit žádné chyby. Mnoho týmů ze středu pole se zdá být v dobré formě.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Leclerc netuší, kdo bude zítra hlavním rivalem Ferrari | Foto: Getty Images / Peter Fox

Charles Leclerc (4./7.)

Třiadvacetiletý pilot na základě výsledků pátečních tréninků očekává, že kvalifikační zápolení v Portugalsku bude velmi těsné.

„Řekl bych, že kvalifikační simulace dopadly pozitivně. Slibné byly i zkoušky dlouhých jízd. O něco lépe se podle všeho dařilo Carlosovi, já byl horší. Musím na tom zapracovat.

To byla moje hlavní dnešní slabina. Na druhou stranu Carlos zajel opravdu dobře. Musím se trochu zlepšit a zítra to snad bude lepší než dnes.

Bude to nepochybně těsná bitva. Je těžké najít hlavního soupeře, silně dnes vypadalo i Alpine. Myslím, že jsme si všichni hodně blízko. Bude záležet na tom, kdo v kvalifikaci a závodě udělá méně chyb. To rozhodne,“ tuší Leclerc.

Carlos Sainz (9./4.)

Španělský závodník si stejně jako mnoho soupeřů postěžoval na stav portugalského asfaltu. Na druhou stranu měl radost z rychlosti svého vozu.

„Jsem spokojený, zlepšujeme se. Trati dnes scházela přilnavost, oproti předešlým dvěma závodům to byl velký rozdíl.

Na všech směsích zajíždíme podobné časy, což je zvláštní – obvykle jsme na měkčí směsi o poznání rychlejší. O to důležitější je pneumatiky zahřát co nejrychleji,“ řekl Sainz.

Váš názor Další článek: Verstappen si kluzkou trať v Algarve moc neužil
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00