Leclerc nemá s rozhodnutím stewardů v GP Rakouska problém. Chce ale konzistenci

Pokud by Max Verstappen dostal v Rakousku menší trest, stal by se Leclerc dodatečným vítězem grand prix. To se však nestalo.
Leclerc nemá s rozhodnutím stewardů v GP Rakouska problém. Chce ale konzistenci

Podle šéfa Ferrari měl Verstappen za incident s Leclercem dostat penalizaci. Charles Leclerc je s odstupem času smířlivější.

„S incidentem nemám žádný problém,“ řekl Leclerc v Silverstonu. „Je pro mě velmi snadné jít dál.“

„Jediná věc je, že bych chtěl možná trochu větší konzistenci. Mám pocit, že v minulosti došlo k některým dalším incidentům, které byly svým způsobem menší a byly penalizovány.“

Leclerc je ale obecně rád, pokud může na trati tvrdě závodit s ostatními jezdci. „Pokud dokážeme takhle závodit, tak jsem více než šťastný. Myslím, že je to dobrá formule 1. Tohle je to, co jezdci chtějí.“

„Ale musíme jen vědět, co můžeme od ostatních očekávat,“ pokračuje Leclerc a znovu se vrací k nutnosti větší konzistence při udělanováni penalizací.

Pokud by měl Leclerc incident přesto zhodnotit, myslí si, že by ho Verstappen dříve nebo později předjel, ale konkrétní incident si trest zasloužil.

„S pneumatikami měl takovou výhodu v rychlosti, že ho bylo těžké udržet. Pokud jde o způsob, jakým došlo k předjetí, tak když jsem se dostal z auta a podíval se na další penalizace, tak mám pocit, že by měl být potrestán.“

„Ale nakonec jsem s tímto rozhodnutím velmi spokojený. Pokud budou konzistentní, tak budu rád, že mohu takto závodit.“

Leclerc také přiznal, že možná změní svůj přístup. „Jako jezdci se vždy snažíme jít tak daleko, jak nám pravidla umožní. Takže se určitě trochu změním a trochu upravím svůj přístup.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Foto: Jak Grosjean na výjezdu z boxů o přední křídlo přišel

Témata článku: , , ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00