Leclerc nemá s rozhodnutím stewardů v GP Rakouska problém. Chce ale konzistenci

Pokud by Max Verstappen dostal v Rakousku menší trest, stal by se Leclerc dodatečným vítězem grand prix. To se však nestalo.
Leclerc nemá s rozhodnutím stewardů v GP Rakouska problém. Chce ale konzistenci

Podle šéfa Ferrari měl Verstappen za incident s Leclercem dostat penalizaci. Charles Leclerc je s odstupem času smířlivější.

„S incidentem nemám žádný problém,“ řekl Leclerc v Silverstonu. „Je pro mě velmi snadné jít dál.“

„Jediná věc je, že bych chtěl možná trochu větší konzistenci. Mám pocit, že v minulosti došlo k některým dalším incidentům, které byly svým způsobem menší a byly penalizovány.“

Leclerc tam zůstal, abych dostal trest, naznačil Verstappen

Leclerc tam zůstal, abych dostal trest, naznačil Verstappen

Leclerc je ale obecně rád, pokud může na trati tvrdě závodit s ostatními jezdci. „Pokud dokážeme takhle závodit, tak jsem více než šťastný. Myslím, že je to dobrá formule 1. Tohle je to, co jezdci chtějí.“

„Ale musíme jen vědět, co můžeme od ostatních očekávat,“ pokračuje Leclerc a znovu se vrací k nutnosti větší konzistence při udělanováni penalizací.

Pokud by měl Leclerc incident přesto zhodnotit, myslí si, že by ho Verstappen dříve nebo později předjel, ale konkrétní incident si trest zasloužil.

„S pneumatikami měl takovou výhodu v rychlosti, že ho bylo těžké udržet. Pokud jde o způsob, jakým došlo k předjetí, tak když jsem se dostal z auta a podíval se na další penalizace, tak mám pocit, že by měl být potrestán.“

„Ale nakonec jsem s tímto rozhodnutím velmi spokojený. Pokud budou konzistentní, tak budu rád, že mohu takto závodit.“

Leclerc také přiznal, že možná změní svůj přístup. „Jako jezdci se vždy snažíme jít tak daleko, jak nám pravidla umožní. Takže se určitě trochu změním a trochu upravím svůj přístup.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Foto: Jak Grosjean na výjezdu z boxů o přední křídlo přišel

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.