Leclerc nečekal, že v Baku získá pole position

Charles Leclerc získal pole position pro Velkou cenu Ázerbájdžánu formule 1. Pilot Ferrari ale nečekal, že na městské trati v Baku bude startovat z první pozice.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Leclerc nečekal, že v Baku získá pole position | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Ačkoliv okruh, a zejména jeho dlouhé rovinky, měl vyhovovat spíše Red Bullu, pilot Ferrari si nejrychlejším časem víkendu 1:41.359 zajistil šestou pole position v letošní sezóně a čtvrtou v řadě.

Red bully se zařadily za něj na druhé a třetí místo, přičemž Sergio Pérez, který porazil Maxe Verstappena, za Leclercem zaostal o 282 tisícin.

„Je to dobrý pocit. Samozřejmě všechny pole position jsou dobré, tuhle jsem ale nečekal, protože jsem si myslel, že red bully jsou silnější, hlavně v Q1 a Q2,“ řekl Leclerc.

„Opravdu jsem neviděl, že jsme rychlejší. V posledním kole si ale všechno sedlo. A znovu jsem dokázal zajet dobré kolo, takže jsem velmi šťastný.“

Leclerc se těší na nedělní závod, ve kterém bude chtít zaútočit na třetí vítězství v letošní sezóně formule 1. Upozorňuje však, že velkou roli bude hrát práce s pneumatikami.

„Těším se na zítra. Myslím, že zítra budeme pod tlakem, protože práce s pneumatikami je tady velká věc. V Barceloně a Monaku jsme to zvládli dobře, i když v Monaku bylo těžké to pozorovat. Naše závodní tempo se ale od nasazení vylepšení zlepšilo. Zítra tedy uvidíme, jestli tomu tak bude i tady.“

Sainz ve druhém pokusu nezrychlil

Nejrychlejším časem zajetým v prvním pokusu Q3 měl blízko k pole position druhý pilot Ferrari Carlos Sainz. Španěl nicméně nedokázal ve svém druhém pokusu zrychlit, když výrazně ztrácel už po prvním sektoru. Z průběžného prvního místa se nakonec propadl až na čtvrtou příčku za svého týmového kolegu a oba jezdce Red Bullu.

„I přes konečný výsledek to byl pro mě celkem pozitivní den. Ve voze jsem se cítil lépe a jistěji, když jsem jel na limitu. V průběhu kvalifikace jsme se zlepšovali a před poslední jízdou jsem byl nejrychlejší,“ řekl Sainz.

„Na čele to bylo velmi vyrovnané a já věděl, že v posledním pokusu musím zariskovat. Někdy to jde dobře a jindy, jako dnes, nedosáhnete na lepší výsledek.

„Oproti jiným okruhům tady v Baku není startovní pozice tak důležitá a zítra se může stát cokoliv. Pokusíme se zaútočit a v závodě získat nějaké pozice.“

Další článek: Pole position na GP Ázerbájdžánu 2022 získal Charles Leclerc

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00