Leclerc: Naše starty byly stejné, proto mě měl Vettel pustit

Sebastian Vettel dostal podle Charlese Leclerca pokyn pustit jej zpět na první místo ve Velké ceně Ruska formule 1 proto, že oba měli „identický“ start.

Vettel po závodě potvrdil, že jezdci Ferrari měli dohodu o tom, jak si počínat na startu. Leclerc startoval do závodu z pole position a Vettel z třetího místa. Mezi sebou měli Lewise Hamiltona z Mercedesu. Vettel předvedl velmi dobrý start, při kterém se ze třetího místa dostal do vedení.

„Samozřejmě měl skvělý start, jak ale bylo řečeno do vysílačky - nevím, jestli to šlo do vysílání nebo ne - ale výkon na startu byl naprosto stejný. Pak jsem jen zůstal na levé straně, abych mu poskytl větrný pytel,“ řekl Leclerc.

Vettel následně dostal pokyn, aby svého týmového kolegu pustil zpět na první místo, to však Němec odmítl udělat.

Vettel potvrdil, že Ferrari se před závodem dohodlo na závodním scénáři

Vettel potvrdil, že Ferrari se před závodem dohodlo na závodním scénáři

Tým dostal Leclerca zpět do vedení při zastávkách v boxech, když Monačan zajel k mechanikům o několik kol dříve než Vettel. „Není to nic velkého a nakonec myslím, že to všichni respektují,“ řekl.

„Zkusíme si o tom promluvit později. Myslím, že všichni jsme se respektovali, protože já mu poskytl slipstream, pak jsme se měli prohodit zpět, což se stalo při zastávce, a bylo to.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Váš názor Další článek: Vettel potvrdil, že Ferrari se před závodem dohodlo na závodním scénáři
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00