Leclerc: Naše starty byly stejné, proto mě měl Vettel pustit

Sebastian Vettel dostal podle Charlese Leclerca pokyn pustit jej zpět na první místo ve Velké ceně Ruska formule 1 proto, že oba měli „identický“ start.

Vettel po závodě potvrdil, že jezdci Ferrari měli dohodu o tom, jak si počínat na startu. Leclerc startoval do závodu z pole position a Vettel z třetího místa. Mezi sebou měli Lewise Hamiltona z Mercedesu. Vettel předvedl velmi dobrý start, při kterém se ze třetího místa dostal do vedení.

„Samozřejmě měl skvělý start, jak ale bylo řečeno do vysílačky - nevím, jestli to šlo do vysílání nebo ne - ale výkon na startu byl naprosto stejný. Pak jsem jen zůstal na levé straně, abych mu poskytl větrný pytel,“ řekl Leclerc.

Vettel následně dostal pokyn, aby svého týmového kolegu pustil zpět na první místo, to však Němec odmítl udělat.

Vettel potvrdil, že Ferrari se před závodem dohodlo na závodním scénáři

Vettel potvrdil, že Ferrari se před závodem dohodlo na závodním scénáři

Tým dostal Leclerca zpět do vedení při zastávkách v boxech, když Monačan zajel k mechanikům o několik kol dříve než Vettel. „Není to nic velkého a nakonec myslím, že to všichni respektují,“ řekl.

„Zkusíme si o tom promluvit později. Myslím, že všichni jsme se respektovali, protože já mu poskytl slipstream, pak jsme se měli prohodit zpět, což se stalo při zastávce, a bylo to.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Vettel potvrdil, že Ferrari se před závodem dohodlo na závodním scénáři

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10