Leclerc: Naše starty byly stejné, proto mě měl Vettel pustit

Sebastian Vettel dostal podle Charlese Leclerca pokyn pustit jej zpět na první místo ve Velké ceně Ruska formule 1 proto, že oba měli „identický“ start.

Vettel po závodě potvrdil, že jezdci Ferrari měli dohodu o tom, jak si počínat na startu. Leclerc startoval do závodu z pole position a Vettel z třetího místa. Mezi sebou měli Lewise Hamiltona z Mercedesu. Vettel předvedl velmi dobrý start, při kterém se ze třetího místa dostal do vedení.

„Samozřejmě měl skvělý start, jak ale bylo řečeno do vysílačky - nevím, jestli to šlo do vysílání nebo ne - ale výkon na startu byl naprosto stejný. Pak jsem jen zůstal na levé straně, abych mu poskytl větrný pytel,“ řekl Leclerc.

Vettel následně dostal pokyn, aby svého týmového kolegu pustil zpět na první místo, to však Němec odmítl udělat.

Vettel potvrdil, že Ferrari se před závodem dohodlo na závodním scénáři

Vettel potvrdil, že Ferrari se před závodem dohodlo na závodním scénáři

Tým dostal Leclerca zpět do vedení při zastávkách v boxech, když Monačan zajel k mechanikům o několik kol dříve než Vettel. „Není to nic velkého a nakonec myslím, že to všichni respektují,“ řekl.

„Zkusíme si o tom promluvit později. Myslím, že všichni jsme se respektovali, protože já mu poskytl slipstream, pak jsme se měli prohodit zpět, což se stalo při zastávce, a bylo to.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Vettel potvrdil, že Ferrari se před závodem dohodlo na závodním scénáři

11:30 | Nicholase Latifiho čekají tři první tréninky v řadě. Může to být příprava na příští rok. Latifi je favoritem na sedačku u Williamsu.
18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10