Leclerc na mě letos bude vyvíjet velký tlak, uvědomuje si Vettel

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel si myslí, že bude v letošní sezóně formule 1 pod tlakem svého nového týmového kolegy u Ferrari Charlese Leclerca.
Leclerc na mě letos bude vyvíjet velký tlak, uvědomuje si Vettel

Leclerc u Scuderie nahradil pro letošní rok Kimiho Räikkönena už po své první sezóně ve formuli 1, ve které zaujal svými výkony u Sauberu.

V prvním závodě za Ferrari obsadil Monačan páté místo, když v Austrálii dojel za Vettelem. I přesto, že byl rychlejší, dostal v průběhu závodu od vedení týmu pokyn, aby na Vettela neútočil.

„Pro Charlese je to pochopitelně splněný sen, podobně tak pro mě. On je však v jiné fázi kariéry, je proto hezké být tak mladý a připojit se k velkému týmu,“ řekl Vettel.

„Co jsem zatím viděl, tak si podle mě vedl velmi dobře. V průběhu celé sezóny na mě bude vyvíjet velký tlak, jsem si toho vědom. Myslím, že budeme velmi vyrovnaní, je nesmírně talentovaný. Chci potkat jeho rodiče a pogratulovat jim, protože podle toho, co vidím, tak vychovali velmi dobrého kluka a rychlého jezdce. Jsem si jistý, že budeme mít letos těžké bitvy, více než cokoliv jiného však doufám, že si spolu užijeme spoustu zábavy.“

U Ferrari věří, že jsou Mercedesu blíže, než ukázal první závod

U Ferrari věří, že jsou Mercedesu blíže, než ukázal první závod

Kromě Mercedesu se Ferrari muselo v Austrálii sklonit také před Maxem Verstappenem z Red Bullu, který Vettela předjel v souboji o třetí místo.

Vettel však podle svých slov neví, zda bude Red Bull letos soupeřit s Mercedesem a Ferrari. „Samozřejmě nevím, jestli jsou spokojeni se svou výkonností či nikoliv. Nemohu mluvit za ostatní lidi, myslím ale, že máte tři velké týmy a každý z nich má potenciál mít velmi, velmi silný ročník,“ myslí si.

„My se v první řadě soustředíme na sebe a oba snad budeme před všemi ostatními. Jsme si ale vědomi, že budeme velmi vyrovnaní. Pierre (Gasly) měl také trochu smůlu a myslím, že v porovnání s Maxem po celý víkend příliš neztrácel. Myslím, že všech těchto šest jezdců bude mít co říct.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (63) Další článek: Red Bull zůstává nohama na zemi. Až Bahrajn ukáže, jak na tom jsme