Leclerc má rysy šampiona, říká Vasseur

Charles Leclerc udělal vloni několik chyb s velkými důsledky. Boural v kvalifikaci v Baku nebo v závodě v Německu. Ke svým chybám se ale vždy přihlásil a nehledal výmluvy. Podle Vasseura právě to dělá šampiona šampionem.
Leclerc má rysy šampiona, říká Vasseur

Šéf Alfa Romeo F1 Frédéric Vasseur věří, že sebevědomí a sebekritika Charlese Leclerca jsou hlavními rysy, díky kterým je „šampiónem“.

„Myslím, že jednou z charakteristik Charlese, ale hlavně šampionů, je to, že jsou si v autě velmi jistí sami sebou a někdy mohou být schopni dělat nadpozemské věci, protože mají obrovské sebevědomí,“ řekl Vasseur pro Motorsport.com.

Jak v roce 2019 dopadly souboje týmových kolegů?

Jak v roce 2019 dopadly souboje týmových kolegů?

„Tato sebedůvěra jim umožňuje, když jsou venku z auta, být sebekritický, obviňovat se, protože dokonale vědí, že mají potenciál, že jsou šampióny a mohou říci: ‚Dobře, dnes jsem jel špatně.‛“

„Jen takový šampion může říct něco takového. Na papíře jsou lepší než ostatní, ale jsou schopni vinit sami sebe: ‚Ok, zapomeňte dnešek, podal jsem špatný výkon.‛“

Nechat vyhrát v Singapuru Vettela bylo správné, říká Binotto

Nechat vyhrát v Singapuru Vettela bylo správné, říká Binotto

Vasseur byl prvním Leclercovým šéfem ve F1 a přiznal, že kariéru a počínání svého bývalého jezdce sleduje i nadále.

„Jsem za něj šťastný, protože měl skvělou sezónu, která mohla být ještě o něco lepší bez Bahrajnu a dalších závodů, ale odvedl skvělou práci.“

„V kvalifikaci má neuvěřitelné tempo. Je to docela působivé. Jsem za něj více než šťastný, protože podle mě si to zaslouží na 200 %. Je jediný, kterého sleduji.“

Foto: Getty Images /  Dan Istitene

Další článek: Hondě pomohli se spolehlivostí i kolegové od leteckých motorů

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10