Leclerc má radost z titulu vicemistra

Pilot Ferrari Charles Leclerc v posledním letošním závodě, Velké ceně Abú Dhabí, porazil v boji o celkové druhé místo ve formuli 1 Sergia Péreze.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Leclerc má radost z titulu vicemistra | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Do posledního závodu sezóny vstupovali Leclerc a Pérez se shodným počtem bodů a dělili se o druhé místo. Ferrari vsadilo na strategii jedné zastávky, která vyšla a dostala Leclerca na druhé místo v závodě i celkovém pořadí šampionátu.

„Opravdu doufám, že příští rok uděláme krok vpřed a budeme bojovat o titul. Když si ale vezmu, kde jsme byli minulý rok, je to opravdu velký posun vpřed,“ řekl Leclerc.

„Myslím, že ke konci sezóny jsme se zlepšovali. Z pohledu strategie, která fungovala, i co se týče závodní rychlosti, protože se zdálo, že jsme se v neděli trápili více. Během zimní přestávky ale budeme tlačit, abychom je znovu trochu dohnali.“

Sainz zůstal čtvrtý

V úvodu závodu došlo k souboji mezi na startu čtvrtým Carlosem Sainzem a pátým Lewisem Hamiltonem. V šesté zatáčce třetího kola musel Hamilton vyjet mimo trať, čímž ale získal pozici.

O kolo později tak musel pozici Sainzovi přepustit. V následujících kolech si oba ještě několik pozice vyměnili.

Sainz nakonec dojel na čtvrtém místě.

„Dnes to byl solidní závod. Start nebyl čistý, v šesté zatáčce jsem se ale dokázal dostat před Mercedes. Za Lewisem jsem ztratil čas a trochu životnosti svých pneumatik. Rozhodli jsme se pro strategii dvou zastávek,“ řekl Sainz.

„Celkový to byl dobrý výkon. Dobrá týmová práce vedla k druhému místu Charlese v jezdeckém šampionátu a druhému místu v Poháru konstruktérů, což bylo tento víkend naším cílem.

„Nebyla to jednoduchá sezóna, obzvlášť její první polovina, získal jsem ale rychlost a můj pocit z auta byl ve druhé polovině mnohem lepší. I když jsme teprve dokončili sezónu, jsme motivováni přes zimu pracovat a já už se těším na příští rok.

„Děkuji všem členům týmu za vaše obrovské úsilí a odhodlání a všem tifosi za vaši neuvěřitelnou podporu! Forza Ferrari!“

Další článek: Vettel po posledním závodě ve formuli 1 cítí prázdnotu

Témata článku: , , ,

Aktuality

11:05 | Stanice Nova Action bude v lednu vysílat Dakar... na místo vyrazí i štáb. 
9:03 | V italské Bologni se dnes uskuteční Galavečer FIA. Budou předány ceny nejen mistrům světa... přenos z galavečeru bude od 21:30 vysílán živě, odkaz najdete včas na F1sport. 
8. prosince | „Situace ve Ferrari mě mrzí a dělá mi starosti,“ řekl Montezemolo listu Corriere dello Sport. „V těchto chvílích, protože mi na Ferrari opravdu záleží, se raději nebudu vyjadřovat jinak, než že poznamenám, že mám pocit, že je to společnost bez vůdce.“ 
7. prosince | Pro přístup do paddocku formule 1 nebude už potřeba mít očkování proti covidu-19. F1 rozvolňuje...