Leclerc má radost z bodového přídělu pro Ferrari, Sainz se trápil

U jezdců Ferrari panují po Velké ceně Nizozemska formule 1 rozdílné pocity. Zatímco Charles Leclerc je s pátým místem spokojen, pro sedmého Carlose Sainze to nebyla jednoduchá neděle.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Leclerc má radost z bodového přídělu pro Ferrari, Sainz se trápil | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

„Jsem spokojen s naší celkovou výkonností během víkendu. Dojet dnes s oběma vozy na bodech je dobrý výsledek,“ řekl Leclerc.

„Start byl dobrý, pak jsem ale nechtěl příliš riskovat. Myslím, že pro všechny bylo největším překvapením, jak dlouho vydrží střední sada pneumatik. Stále ale věřím, že kombinace měkká-tvrdá byla pro nás nejlepší volbou. Rychlostně jsme dnes byli velmi blízko vozům před námi, ale nestačilo to.“

Sainz je zklamaný

Carlos Sainz přiznal, že v závodě už neměl ze svého vozu tak dobrý pocit jako v pátečních trénincích.

„Celkově to byl pozitivní víkend pro tým, ačkoliv nebyl nejlepší pro mě. Můj dnešní závod měl daleko k tomu, co jsem očekával. Nemohl jsem navázat na svou rychlost z pátku, úplně jsem přišel o dobrý pocit ve voze. Nemohl jsem najít správné vyvážení, hodně to klouzalo a opotřebovávaly se pneumatiky. Plánoval jsem útočit a bojovat o pozice, skončilo to ale tak, že jsem bránil. Musíme analyzovat, co se dnes stalo.“

Další článek: Gasly: Čtvrté místo je pro AlphaTauri takové malé vítězství

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00