Leclerc: Kvalifikační rychlost vypadá slibně

Ferrari v Portugalsku nasadilo nový difuzor a zdá se, že novinky se zatím vyplácí.
Foto: Getty Images / Pool
Leclerc: Kvalifikační rychlost vypadá slibně | Foto: Getty Images / Pool

Charles Leclerc (4./4.)

Dvě čtvrtá místa v podání Leclerca a potažmo Ferrari nevypadají špatně. Že by se Ferrari konečně vydalo správným směrem?

„Ano, vypadalo to dnes dobře. Uvidíme, jak to bude zítra. Moc jsme toho dnes nenajeli s plnou nádrží s běžnými pneumatikami – něco jsme odjeli na prototypech. V posledním závodě to byla naše slabina, tak se nechme překvapit, jak to bude vypadat v neděli.

Kvalifikační rychlost ale vypadá slibně. Okruh je extrémně kluzký, zadek vozu si dělá, co chce. Ale to tuto trať podle mě dělá ještě zajímavější. Samotný profil tratě je úžasný. Chvilku mi trvalo, než jsem se dostal do rytmu, protože do několika zatáček tu vlastně nevidíte.

Možná jsem čekal, že se v průběhu dne bude trať vyvíjet o něco více. Nejspíš nás čeká vzrušující závod,“ řekl Leclerc, který si však netroufl odhadnout, na jakém místě by Ferrari v Portugalsku mohlo dojet.

Sebastian Vettel (11./6.)

Čtyřnásobný světový šampion už závodil na mnoha okruzích. Portimão je však úplná novinka, a tak se na novou výzvu patřičně těší.

„Okruh byl vzhledem k pokladu nového asfaltu dost kluzký. Je ale velmi hladký. Trať je to opravdu pěkná, nikdy jsem tu dosud nejel. Líbí se mi. Je to důkaz, že krásných tratí je spousta, jen je třeba vybírat ty správné.

Těžko se mi odhaduje, jak velkého jsme tu dosáhli zlepšení. Ne každému se podařilo zajet nerušené kolo. Reálný obrázek ukáže až zítřek,“ řekl Vettel.

Další článek: Neměl jsem kudy jet, vysvětluje Verstappen

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00