Leclerc je zklamaný, Vettel podeváté za sebou nepostoupil do Q3

Charles Leclerc neskrývá zklamání ze sedmého místa, které pro Ferrari získal v kvalifikaci na Velkou cenu Emilia Romagna formule 1.
Leclerc je zklamaný, Vettel podeváté za sebou nepostoupil do Q3

Leclerc v posledních dvou kvalifikacích na Nürburgringu a v Portimãu obsadil čtvrté místo. V italské Imole odstartuje až sedmý, když jej ve vyrovnané kvalifikaci dělilo pouze 114 tisícin od čtvrtého místa Pierra Gaslyho.

„Zřejmě jsme čekali více, ale sedmé místo je to, čeho jsme dnes mohli dosáhnout. Nejsem úplně spokojen se svým kolem a tím, jak jsem odjel Q3, ale to je život,“ řekl Leclerc.

„Když se podívám na rozdíl mezi mnou a Pierrem, je to zklamání, on ale odvedl skvělou práci a úžasné kolo, což já neudělal, tak to je. Zítra snad budeme mít lepší den.“

Vettel opět mimo nejlepší desítku

Podeváté v řadě se Sebastianu Vettelovi nepodařilo postoupit do třetí části kvalifikace mezi nejlepších deset jezdců. V kvalifikaci v Imole obsadil čtrnácté místo.

Naposledy do Q3 Vettel postoupil v kvalifikaci na čtvrtý podnik letošní sezóny, Velkou cenu Velké Británie.

„Neměl jsem úplně špatný pocit. Myslel jsem si, že budu mít dobrou kvalifikaci, samozřejmě ale nejsem spokojen s tím, jak jsem se umístil,“ řekl Vettel.

„Myslím, že dnešek byl ve srovnání s ostatními kvalifikacemi lepší v tom, jak jsem se cítil, z pohledu výsledku to ale bylo podobné.“

Další článek: Gasly chce pro tým na domácí trati dosáhnout dobrý výsledek

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.