Leclerc je zklamaný, Vettel podeváté za sebou nepostoupil do Q3

Charles Leclerc neskrývá zklamání ze sedmého místa, které pro Ferrari získal v kvalifikaci na Velkou cenu Emilia Romagna formule 1.
Leclerc je zklamaný, Vettel podeváté za sebou nepostoupil do Q3

Leclerc v posledních dvou kvalifikacích na Nürburgringu a v Portimãu obsadil čtvrté místo. V italské Imole odstartuje až sedmý, když jej ve vyrovnané kvalifikaci dělilo pouze 114 tisícin od čtvrtého místa Pierra Gaslyho.

„Zřejmě jsme čekali více, ale sedmé místo je to, čeho jsme dnes mohli dosáhnout. Nejsem úplně spokojen se svým kolem a tím, jak jsem odjel Q3, ale to je život,“ řekl Leclerc.

„Když se podívám na rozdíl mezi mnou a Pierrem, je to zklamání, on ale odvedl skvělou práci a úžasné kolo, což já neudělal, tak to je. Zítra snad budeme mít lepší den.“

Vettel opět mimo nejlepší desítku

Podeváté v řadě se Sebastianu Vettelovi nepodařilo postoupit do třetí části kvalifikace mezi nejlepších deset jezdců. V kvalifikaci v Imole obsadil čtrnácté místo.

Naposledy do Q3 Vettel postoupil v kvalifikaci na čtvrtý podnik letošní sezóny, Velkou cenu Velké Británie.

„Neměl jsem úplně špatný pocit. Myslel jsem si, že budu mít dobrou kvalifikaci, samozřejmě ale nejsem spokojen s tím, jak jsem se umístil,“ řekl Vettel.

„Myslím, že dnešek byl ve srovnání s ostatními kvalifikacemi lepší v tom, jak jsem se cítil, z pohledu výsledku to ale bylo podobné.“

Další článek: Gasly chce pro tým na domácí trati dosáhnout dobrý výsledek

11:46 | Grosjean: Pokud bych sledoval tento závod doma a jeden z mých přátel měl takovou nehodu, byl bych přesvědčen, že je mrtvý.
22:21 | Reakce jezdců na nehodu Grosjeana v týmových rádií bezprostředně po nehodě... odkaz
21:17 | Proč sledovat GP Sachíru: Russell jede v Mercedesu Aitken debutuje ve Williamsu Fittipaldi debutuje v Haasu Netradiční layout okruhu, kola výrazně pod 1 minutu, očekáváme malé rozdíly v časech. Pojede se později, bude chladněji, podmínky tedy jiné. + finále šampionátu F2!
20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10