Leclerc je v boji o titul vicemistra v nevýhodě

Charles Leclerc se v neděli bude snažit zajistit si konečné druhé místo v šampionátu. Musí však porazit Sergia Péreze z Red Bullu. Jak Red Bull, tak i Mercedes jsou však zatím rychlejší než Ferrari.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Leclerc je v boji o titul vicemistra v nevýhodě | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Charles Leclerc (3./3.)

Monačanovi je jasné, že rudé vozy potřebují zrychlit hlavně v závodním nastavení. Kvalifikace již tradičně Ferrari nečiní takový problém.

„Celkově byly tréninky v pořádku. Trochu jsme se trápili v závodních simulacích, a to hlavně kvůli opotřebování pneumatik. Kvalifikační rychlost byla o něco lepší, ale naši hlavní soupeři jsou o krok před námi. Zítřejší třetí trénink využijeme pro dosažení dalšího progresu. V poslední kvalifikaci v tomto roce do toho dáme všechno,“ slibuje Leclerc.

Carlos Sainz (nejel/6.)

Španělský závodník v prvním tréninku přenechal vůz mladému Robertu Švarcmanovi, v podvečerních jízdách proto musel dohánět.

„Druhý trénink byl vzhledem k vynechanému prvnímu dost hektický. Musel jsem se co nejrychleji dostat do rytmu. Na trati jsem se necítil zle, ale vím, že zítra musíme dohánět velkou ztrátu. Na poslední kvalifikaci v ročníku se už těším,“ prohlásil Sainz.

Robert Švarcman (7./nejel)

Další článek: Verstappen si pátek v Abú Dhabí pochvaluje

Témata článku: , , ,

Aktuality

11:05 | Stanice Nova Action bude v lednu vysílat Dakar... na místo vyrazí i štáb. 
9:03 | V italské Bologni se dnes uskuteční Galavečer FIA. Budou předány ceny nejen mistrům světa... přenos z galavečeru bude od 21:30 vysílán živě, odkaz najdete včas na F1sport. 
8. prosince | „Situace ve Ferrari mě mrzí a dělá mi starosti,“ řekl Montezemolo listu Corriere dello Sport. „V těchto chvílích, protože mi na Ferrari opravdu záleží, se raději nebudu vyjadřovat jinak, než že poznamenám, že mám pocit, že je to společnost bez vůdce.“ 
7. prosince | Pro přístup do paddocku formule 1 nebude už potřeba mít očkování proti covidu-19. F1 rozvolňuje...