Leclerc je ten nejtalentovanější pilot, jakého jsem kdy viděl, říká Vettel

Sebastian Vettel se s Charlesem Leclercem rozloučil hřejivými slovy. Podle Němce je mladý Monačan mimořádně talentovaný pilot.
Foto: Getty Images / Pool
Leclerc je ten nejtalentovanější pilot, jakého jsem kdy viděl, říká Vettel | Foto: Getty Images / Pool

Velká cena Abú Zabí byla posledním závodem Sebastiana Vettela v roli pilota Ferrari a zároveň v roli týmového kolegy Monačana Leclerca.

Čtyřnásobný mistr světa odchází z italské stáje do týmu Aston Martin (dnešní Racing Point) a s Leclercem si na rozloučenou vyměnil helmy.

Vettel věnoval monackému vítězi dvou grand prix tu svoji s osobním vzkazem.

Loučení u Ferrari. Vettel složil písničku, dostal pohár

Loučení u Ferrari. Vettel složil písničku, dostal pohár

„Pro Charlese. Jsi ten nejtalentovanější pilot, jakého jsem za 15 let ve formuli 1 potkal. Nezahoď to! Ale hlavně zůstaň za všech okolností šťastný a usmívej se,“ napsal německý pilot na přilbu o generaci mladšímu jezdci.

Leclerc prožil ve vztahu s Vettelem obtížnější momenty, podle vlastních slov se však od zkušenějšího jezdce také mnohému naučil.

„Zaznamenali jsme několik dobrých společných momentů na trati, zároveň však i několik těch méně šťastných. S odstupem času bych ale řekl, že budeme mít hlavně pěkné vzpomínky a různé legrační historky,“ řekl Leclerc, kterého cituje motorsport.com, Vettelovi.

„Ale chci ti poděkovat za to, jaký jsi. Za to, jak jsi mě uvítal v tomto velkém týmu, když jsem k němu přišel. Nebylo to lehké. Byl jsi pro mě týmovým parťákem,“ pokračoval Monačan.

„Myslím, že víš, jak zranitelný jsem byl, když jsem měl začít závodit po boku čtyřnásobného mistra světa. A ty jsi mě tu přivítal tím nejlepším možným způsobem. Vážně, vážně jsem si užil ty dva roky s tebou v jednom týmu. Do budoucna ti přeji jen to nejlepší.“

Leclerc může být lídrem jako Schumacher, věří Binotto

Leclerc může být lídrem jako Schumacher, věří Binotto

Monacký závodník vyzdvihl Vettelovu schopnost zabránit tomu, aby vzájemné incidenty na trati narušily jejich vztah.

„Myslím, že je jedním z mála pilotů v paddocku, kteří dokážou rozlišovat mezi tím, co se stalo na trati a co mimo ni. A já bych řekl, že jsem také jedním z nich,“ věří Leclerc.

„Díky tomu byl náš vztah vždy dobrý, i když to na trati občas bylo složitější. Díky němu jsem jako člověk vážně vyspěl. Vždy pro mě byl příkladem. A proto si ty dva roky budu pamatovat.“

Další článek: Alonso odmítá, že je těžké s ním spolupracovat. Nejím lidi, říká

15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.