Leclerc je připraven bojovat o titul, říká Clear

Hlavní výkonnostní inženýr a trenér jezdců Ferrari Jock Clear věří, že Charles Leclerc má všechny předpoklady k tomu, aby se stal mistrem světa formule 1.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Leclerc je připraven bojovat o titul, říká Clear | Foto: Getty Images / Charles Coates

Leclercova kariéra byla na začátku hodně rychlá. Titul ve F2, rok v Alfě Romeo a v roce 2019 se po pouhých 12 měsících ve F1 připojil k Ferrari. Od té doby vyhrál dva závody a třináctkrát se umístil na stupních vítězů.

„Moje první reakce je: ‚Bože, ano, je absolutně připravený,‘“ řekl Clear v podcastu Beyond The Grid na otázku, zda je Leclerc připravený bojovat o titul.

Ztrátu na přední dva týmy jsme snížili na polovinu, říká Binotto

Ztrátu na přední dva týmy jsme snížili na polovinu, říká Binotto

Clear jedním dechem dodává, že jedna věc je být připraven bojovat o titul a druhá věc je realita, když k souboji o titul skutečně dojde. 

„Ale jediné, co mohu v tuto chvíli říct, je, že zatím zvládl a vypořádal se s každou jinou úrovní tlaku. A ano, dělal chyby. Lidé by mohli říct: ‚V prvním roce udělal spoustu chyb.‘ Udělal, ale všichni jezdci budou dělat chyby.“

„Dobře víme, že Max udělal na začátku své kariéry spoustu chyb, ale ať mi nikdo neříká, že Max není připraven vyhrát šampionát. Zatím se vyrovnal s každou výzvou, byl na ni připraven a byl dostatečně silný na to, aby se po těch chybách posunul dál.“

„Pokud se dostanete do situace, kdy budete bojovat o titul, bude to proti Maxovi, bude to proti Lewisovi, bude to těžké. Roztočíte se, uděláte chybu, ztratíte nějaké body. Ale zvládne to? Ano, určitě se s tím vyrovná.“

„Nebude se hroutit, když mu to v kvalifikaci nevyjde a bude muset startovat z 13. místa nebo něco podobného. Prostě to spolkne a vypořádá se s tím a v dalším závodě se vrátí a dá to na pole position.“

Další článek: Kdo bude mistrem světa? Na titul ve formuli E útočí 18 jezdců

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.