Leclerc je kombinací Schumachera a Räikkönena

Charles Leclerc má v sobě kombinaci vlastností mistrů světa formule 1 Michaela Schumachera a Kimiho Räikkönena, říká týmový manažer Alfy Romeo Beat Zehnder, kde Monačan začínal svou kariéru ve F1.
Leclerc je kombinací Schumachera a Räikkönena

Leclerc jako člen Jezdecké akademie Ferrari vstoupil do F1 v roce 2018 v týmu Sauber, který se nyní jmenuje Alfa Romeo. Už po jedné sezóně se přesunul do týmu Scuderie. Během sezóny vyhrál dva závody a skončil celkově čtvrtý, když porazil i svého týmového kolegu Sebastiana Vettela. Zajistil si tím u Ferrari dlouhodobou smlouvu, díky které bude u týmu minimálně do roku 2024.

Dlouholetý manažer Sauberu Zehnder s Leclercem pracoval v roce 2018 a okamžitě poznal jeho talent. „Byla to velmi dobrá sezóna a bylo zajímavé znovu pracovat s mladíkem. Už jsme to předtím zažili, ale poprvé za velmi dlouhou dobu jsme měli nováčka, jedinečného pilota s velmi speciálním přístupem,“ řekl Zehnder pro Autosport v rozhovoru při příležitosti 50. výročí Sauberu v motorsportu.

Leclerc má rysy šampiona, říká Vasseur

Leclerc má rysy šampiona, říká Vasseur

„Nikdy předtím jsem neviděl pilota jako byl Charles. Měli jsme tehdy hodně práce a prožívali jsme těžké časy, ale pracovat s ním bylo skoro jako za odměnu. Vždy jsem říkal, že z mého pohledu má rychlost Kimiho Räikkönena, ale svým přístupem k práci je jako Michael (Schumacher). Dejte mu dobré auto a bude mistrem světa.“

Zehnder je součástí programu Sauberu od roku 1987. Se Schumacherem pracoval v začátcích jeho kariéry, kdy německý pilot ještě závodil ve sportovních vozech, než přešel do formule 1.

S Räikkönenem se Zehnder poprvé setkal v roce 2000, kdy se mladý Fin připravoval na svou první sezónu u Sauberu ve formuli 1. Znovu se pak spolu setkali v roce 2019, kdy se Räikkönen do týmu vrátil.

Jak rozhovor v letadle vedl k návratu Räikkönena do Sauberu

Jak rozhovor v letadle vedl k návratu Räikkönena do Sauberu

Leclercův talent poznal i švédský pilot Marcus Ericsson, který byl v roce 2018 u Sauberu jeho týmovým kolegou.

„Okamžitě jsem věděl, že ten kluk je výjimečný a má speciální talent. Když se připojil k Ferrari a postavil se Vettelovi, věděl jsem, že bude silný. Možná jsem ani nečekal, že v prvním roce u Ferrari bude až tak dobrý,“ řekl Ericsson.

„Mohu říct, že je velmi, velmi výjimečným a talentovaným jezdcem. Rozhodně mi pomohl ukázat, jaký jsem pilot. Myslím, že zejména způsob, jakým jel minulý rok s Ferrari, mi pomohl.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: McLaren poprvé závodil v IndyCar [galerie]

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10