Leclerc je kombinací Schumachera a Räikkönena

Charles Leclerc má v sobě kombinaci vlastností mistrů světa formule 1 Michaela Schumachera a Kimiho Räikkönena, říká týmový manažer Alfy Romeo Beat Zehnder, kde Monačan začínal svou kariéru ve F1.
Leclerc je kombinací Schumachera a Räikkönena

Leclerc jako člen Jezdecké akademie Ferrari vstoupil do F1 v roce 2018 v týmu Sauber, který se nyní jmenuje Alfa Romeo. Už po jedné sezóně se přesunul do týmu Scuderie. Během sezóny vyhrál dva závody a skončil celkově čtvrtý, když porazil i svého týmového kolegu Sebastiana Vettela. Zajistil si tím u Ferrari dlouhodobou smlouvu, díky které bude u týmu minimálně do roku 2024.

Dlouholetý manažer Sauberu Zehnder s Leclercem pracoval v roce 2018 a okamžitě poznal jeho talent. „Byla to velmi dobrá sezóna a bylo zajímavé znovu pracovat s mladíkem. Už jsme to předtím zažili, ale poprvé za velmi dlouhou dobu jsme měli nováčka, jedinečného pilota s velmi speciálním přístupem,“ řekl Zehnder pro Autosport v rozhovoru při příležitosti 50. výročí Sauberu v motorsportu.

Leclerc má rysy šampiona, říká Vasseur

Leclerc má rysy šampiona, říká Vasseur

„Nikdy předtím jsem neviděl pilota jako byl Charles. Měli jsme tehdy hodně práce a prožívali jsme těžké časy, ale pracovat s ním bylo skoro jako za odměnu. Vždy jsem říkal, že z mého pohledu má rychlost Kimiho Räikkönena, ale svým přístupem k práci je jako Michael (Schumacher). Dejte mu dobré auto a bude mistrem světa.“

Zehnder je součástí programu Sauberu od roku 1987. Se Schumacherem pracoval v začátcích jeho kariéry, kdy německý pilot ještě závodil ve sportovních vozech, než přešel do formule 1.

S Räikkönenem se Zehnder poprvé setkal v roce 2000, kdy se mladý Fin připravoval na svou první sezónu u Sauberu ve formuli 1. Znovu se pak spolu setkali v roce 2019, kdy se Räikkönen do týmu vrátil.

Jak rozhovor v letadle vedl k návratu Räikkönena do Sauberu

Jak rozhovor v letadle vedl k návratu Räikkönena do Sauberu

Leclercův talent poznal i švédský pilot Marcus Ericsson, který byl v roce 2018 u Sauberu jeho týmovým kolegou.

„Okamžitě jsem věděl, že ten kluk je výjimečný a má speciální talent. Když se připojil k Ferrari a postavil se Vettelovi, věděl jsem, že bude silný. Možná jsem ani nečekal, že v prvním roce u Ferrari bude až tak dobrý,“ řekl Ericsson.

„Mohu říct, že je velmi, velmi výjimečným a talentovaným jezdcem. Rozhodně mi pomohl ukázat, jaký jsem pilot. Myslím, že zejména způsob, jakým jel minulý rok s Ferrari, mi pomohl.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: McLaren poprvé závodil v IndyCar [galerie]

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.