Leclerc dostal po GP Japonska dvě penalizace

Charles Leclerc dostal po závodě hned dvě penalizace a klesne tak v pořadí.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Leclerc dostal po GP Japonska dvě penalizace  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Leclerc měl v úvodním kole kontakt s Verstappenem, po kterém se jezdec Red Bullu roztočil. Leclerc zůstával na trati s poškozeným křídlem, jehož úlomky trefily vůz Lewise Hamiltona. Některé úlomky pak skončily v brzdovém potrubí Landa Norrise. Do boxů zajel Leclerc až na konci třetího kola, kdy už ho k tomu prostřednictvím týmu vyzvala i FIA.

Dvě penalizace

Penalizaci pro Leclerca trochu netypicky oznámil ještě před FIA Mattia Binotto. Monačan dostal 5 sekund za kolizi s Verstappenem a dalších 10 sekund za to, že nezajel hned do boxů. Za kolizi s Verstappenem dostal Leclerc také první dva trestné body. Ferrari navíc dostalo pokutu 25 tisíc euro. 

Jezdec Ferrari kvůli penalizacím přišel o šesté místo, na které se posune Daniel Ricciardo.

Podle stewardů nechal Verstappen ve druhé zatáčce dostatek místa. Leclerc tam ale ztratil přilnavost a do Verstappena najel a vytlačil ho z tratě. 

Sportovní komisaři také vyšetřovalo incident mezi Gaslym a Pérezem, který se stal po závodě. V tomto případě ale penalizace nepadla.

Zmatky v cíli: Pérez boural, přesto bere body

Zmatky v cíli: Pérez boural, přesto bere body

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mercedes věnoval šestý konstruktérský titul Laudovi

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10