Leclerc: Čtvrté místo ukazuje, že vývoj Ferrari je správný

Čtvrté místo ve Velké ceně Španělska formule 1 podle Charlese Leclerca potvrzuje aktuální směr vývoje Ferrari.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Leclerc: Čtvrté místo ukazuje, že vývoj Ferrari je správný | Foto: Getty Images / Lars Baron

Monačan se po startu ze čtvrtého místa lepším výjezdem ve třetí zatáčce vnější stopou dostal před Valtteriho Bottase na třetí místo, kde se udržel až do 29. kola, kdy zamířil do boxů.

Ve druhé polovině závodu se již Bottas znovu usadil na třetím místě, čtvrtý Leclerc však měl pohodlný náskok na Sergia Péreze z Red Bullu.

„Měl jsem dobrý start, pak jsem jel ve třetí zatáčce vnějškem a vyšlo to. Od té chvíle jsme měli velmi, velmi dobrý závod. V průběhu celého závodu jsme byli velice konkurenceschopní a čtvrté místo je tím nejlepším, čeho jsme dnes mohli dosáhnout,“ pochvaluje si Leclerc.

„Jsem proto rád, co tým během víkendu dokázal. Měli bychom být rádi za takové momenty, musíme více pracovat a zlepšit vůz, abychom bojovali o třetí místo.

„Je to velmi dobrý pocit, protože to ukazuje, že všechno, co děláme, každý směr, kterým jsme se ve vývoji vydali, je správný, a můžeme to ukázat na trati. Jsem si jistý, že všichni v Maranellu jsou šťastní, že vidí výsledky na trati.“

Sainz není spokojen. Nebýt špatného startu, mohl skončit pátý

Nespokojen odjíždí z domácího závodu Carlos Sainz, který v Barceloně dojel sedmý. Španěl ztratil zejména na startu.

„Se sedmým místem nejsem příliš spokojen. Měl jsem pomalý rozjezd a po první zatáčce jsem ztratil pár pozic. Od té chvíle to ale byl z naší strany silný závod,“ řekl Sainz.

„Vůz byl dnes dobře vyvážený a s pneumatikami fungoval celkem dobře. Stále nám chybí rychlost na rovinkách, což nám ztěžuje předjíždění. Musíme na tom zapracovat a také musíme vyladit detaily, protože s lepším startem bychom dnes skončili pátí.“

Další článek: Hamilton vyzdvihl strategii Mercedesu, která mu přinesla vítězství v GP Španělska

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00