Leclerc chce příští rok vyhrát dva závody

Charles Leclerc si pro svůj první rok za tým Ferrari dal za cíl v příští sezóně vyhrát dvě velké ceny formule 1.
Leclerc chce příští rok vyhrát dva závody

Po úspěšném prvním roce ve F1 v barvách týmu Sauber získal monacký pilot sedačku u Ferrari, kde nahradil Kimiho Räikkönena, který naopak míří do Sauberu.

Větší mediální pozornost a Sebastian Vettel v roli jeho týmového kolegy na Leclerca vytvoří větší tlak. Toho se však šampion formule 2 z roku 2017 a nováček letošní sezóny F1 neobává.

„Tlak? Ne, ten necítím. Spíše cítím podporu a musím říct, že jsem šťastný. Mým cílem je samozřejmě odvést maximum a respektovat očekávání týmu,“ řekl Leclerc na slavnosti Caschi d'Oro.

S Leclercem příští rok musíme spolupracovat, říká Vettel

S Leclercem příští rok musíme spolupracovat, říká Vettel

„Po svém boku budu mít pilota jakým je Sebastian Vettel, který pro mě bude představovat důležitou pomoc, abych dále rostl a učil se. Je to úžasný člověk, stejně tak skvělý jezdec a já ho poznal, když jsem v Maranellu pracoval na simulátoru a on mi děkoval za práci, kterou jsem odvedl,“ řekl o svém novém týmovém kolegovi.

„Když se vrátím k mým cílům. Je jasné, že když budu závodit za Ferrari, tak bych chtěl vyhrát pár závodů, jako třeba můj domácí závod v Monaku, nebo v Monze. Nedokážu si ale představit, jaké to bude závodit v Itálii jako pilot Ferrari!“

Leclerc ještě před svým oznámením jezdce Ferrari rudý vůz řídil. Oficiálně se však poprvé v jeho barvách představil při testu pneumatik v Abú Dhabí.

„Jaké to bylo? Neuvěřitelné. Vůz se skvěle řídí. Byla to velká čest, stejně jako spousta emocí. Mluvíme samozřejmě o testu, nemá příliš smysl mluvit o výkonnosti, ale ten pocit byl okamžitě výjimečný,“ dodal.

Foto: Getty Images / James Bearne

Další článek: Rozešli jsme se s dobrými vztahy, říká o Smedleyho odchodu Lowe

15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen