Leclerc chce příští rok vyhrát dva závody

Charles Leclerc si pro svůj první rok za tým Ferrari dal za cíl v příští sezóně vyhrát dvě velké ceny formule 1.
Leclerc chce příští rok vyhrát dva závody

Po úspěšném prvním roce ve F1 v barvách týmu Sauber získal monacký pilot sedačku u Ferrari, kde nahradil Kimiho Räikkönena, který naopak míří do Sauberu.

Větší mediální pozornost a Sebastian Vettel v roli jeho týmového kolegy na Leclerca vytvoří větší tlak. Toho se však šampion formule 2 z roku 2017 a nováček letošní sezóny F1 neobává.

„Tlak? Ne, ten necítím. Spíše cítím podporu a musím říct, že jsem šťastný. Mým cílem je samozřejmě odvést maximum a respektovat očekávání týmu,“ řekl Leclerc na slavnosti Caschi d'Oro.

S Leclercem příští rok musíme spolupracovat, říká Vettel

S Leclercem příští rok musíme spolupracovat, říká Vettel

„Po svém boku budu mít pilota jakým je Sebastian Vettel, který pro mě bude představovat důležitou pomoc, abych dále rostl a učil se. Je to úžasný člověk, stejně tak skvělý jezdec a já ho poznal, když jsem v Maranellu pracoval na simulátoru a on mi děkoval za práci, kterou jsem odvedl,“ řekl o svém novém týmovém kolegovi.

„Když se vrátím k mým cílům. Je jasné, že když budu závodit za Ferrari, tak bych chtěl vyhrát pár závodů, jako třeba můj domácí závod v Monaku, nebo v Monze. Nedokážu si ale představit, jaké to bude závodit v Itálii jako pilot Ferrari!“

Leclerc ještě před svým oznámením jezdce Ferrari rudý vůz řídil. Oficiálně se však poprvé v jeho barvách představil při testu pneumatik v Abú Dhabí.

„Jaké to bylo? Neuvěřitelné. Vůz se skvěle řídí. Byla to velká čest, stejně jako spousta emocí. Mluvíme samozřejmě o testu, nemá příliš smysl mluvit o výkonnosti, ale ten pocit byl okamžitě výjimečný,“ dodal.

Foto: Getty Images / James Bearne

Další článek: Rozešli jsme se s dobrými vztahy, říká o Smedleyho odchodu Lowe

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00