Leclerc chce nejprve pochopit důvody týmové režie Ferrari

Ferrari ve třetím závodě letošní sezóny formule 1, Velké ceně Číny, přistoupilo k týmové režii, když Charles Leclerc musel v úvodu závodu před sebe pustit Sebastiana Vettela. Monačan chce hlavně pochopit, co italskou stáj k tomuto rozhodnutí vedlo.
Leclerc chce nejprve pochopit důvody týmové režie Ferrari

Ačkoliv byl na konci prvního kola třetí, když na startu překonal Vettela, obsadil Leclerc v závodě nakonec až páté místo. Ještě před prvními zastávkami v boxech tým Leclercovi nařídil, aby Vettela pustil před sebe.

Času, který tím Leclerc ztratil, využil Red Bull a Max Verstappen se během zastávky v boxech dostal před Leclerca na čtvrtou pozici.

„Z té akce se Sebem musím pochopit celou situaci. Musím vidět celý obrázek, abych mohl mluvit s inženýry a pochopit to rozhodnutí. Jsem si jistý, že mají pro toto rozhodnutí vysvětlení a já to pochopím. Nicméně, už je to minulost,“ říká Leclerc.

„Nebyl to pro mě dobrý závod. Celkově ten víkend nebyl takový, jaký jsem chtěl. V kvalifikaci to bylo dobré, ale první, druhý i třetí trénink nebyl ideální, stejně jako to, že jsem šel do závodu bez jízd s velkým množstvím paliva. Dnešek celkově nebyl dobrým dnem, ale my se vrátíme silnější.“

Na druhou zastávku Leclerc zamířil v porovnání se soupeři pozdě a krátce také zdržel Valtteriho Bottase z Mercedesu, což byla podle jeho slov rovněž taktika Ferrari.

„Když se podíváte na můj samotný závod, tak myslím, že jsme zřejmě měli zajet do boxů dříve. Když se podíváte na závod z pohledu týmu, tak myslím, že udělali správně, když se pokusili pro Seba zpomalit Mercedes, což bylo podle mě cílem. Nevyšlo to, ale bylo to cílem. Alespoň jsme se o to pokusili.“

Vettel na stupních vítězů

Sebastian Vettel získal v Číně první letošní stupně vítězů, když v Číně dojel za oběma jezdci Mercedesu na třetím místě.

V Austrálii obsadil Vettel čtvrté místo a v Bahrajnu skončil po smyku pátý. Dnes dojel třináct sekund za vítězným Lewisem Hamiltonem, na které již v průběžném pořadí ztrácí 31 bodů.

„Jsem rád, že jsem na stupních vítězů, ale je to těžké, protože jsme se snažili držet s nimi (jezdci Mercedesu), ale nemohli jsme. Už od startu byli až příliš rychlí,“ řekl Vettel.

Němec v závodě svedl souboj s Maxem Verstappenem. Pilot Red Bullu zajel k mechanikům jako první a když jej o kolo později následoval Vettel, mohl díky své rychlosti na nových pneumatikách Verstappen zaútočit.

Ve 14. zatáčce zaútočil vnitřkem, lehce však probrzdil a Vettel se na výjezdu vrátil do lepší pozice.

„Jak znám Maxe, věděl jsem, že to zkusí. Očekával jsem, že se pokusí zaútočit na vnitřek, a já mu to zkusil vrátit, a vyšlo to. Byla to zábava, my bychom však byli rádi rychlejší.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (116) Další článek: Albon v Číně po startu z boxů bodoval
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00