Leclerc bude příští rok bojovat o titul, věří Ocon

Esteban Ocon věří, že Charles Leclerc může ve svém prvním roce u týmu Ferrari bojovat v příští sezóně o titul mistra světa formule 1.
Leclerc bude příští rok bojovat o titul, věří Ocon

Ocon se s Leclercem potkává na trati už od svých začátků v motokárách. Oba došli až do formule 1, ve které po jedné sezóně u Sauberu Leclerc přechází do Ferrari. Spolu s přestupem Pierra Gaslyho z Toro Rosso do Red Bullu to podle Francouze ukazuje na výměnu stráží.

„Myslím, že Charles bude příští rok bojovat o titul, rozhodně. Alespoň pro mě by to nebylo překvapení,“ řekl ocon.

„Uvidíte, že Pierre a Charles budou bojovat o vítězství a stupně vítězů. Zřejmě se spolu s tím změní i mentalita formule 1, když se ukáže, že i mladí jezdci mohou odvést dobrou práci. Mladým jezdcům to jen pomůže,“ věří pilot Force Indie.

Podle Ocona byl Gasly velmi dobrým jezdcem už v motokárách, kde spolu poprvé začali závodit asi před třinácti lety. Později oba závodili také proti Gaslymu a Maxi Verstappenovi.

Když nebudu dost dobrý, měl bych být z Ferrari vyhozen, říká Leclerc

Když nebudu dost dobrý, měl bych být z Ferrari vyhozen, říká Leclerc

„Já, Charles a Pierre jsme bojovali po celou dobu. Já spíše s Charlesem, protože Pierre začal s motokárami trochu později. Ve francouzském mistrovství jsem vyhrával a pak jsem bojoval s Charlesem, který přišel jako nováček. Velmi dobře ho znám. Poprvé jsme spolu závodili v roce 2005 v mini motokárách, bylo nám sedm nebo osm let,“ vzpomíná Ocon.

„Byli jsme na prvních dvou místech. Já byl na vnitřku a kolidovali jsme v poslední zatáčce posledního kola, on nedokončil a já dojel asi šestý nebo sedmý. To bylo naše první setkání. Takto jsme spolu bojovali po celou kariéru. Už od prvního dne byl velkým talentem. Je jedním z nejrychlejších jezdců a myslím, že to příští rok rozhodně ukáže,“ myslí si Francouz.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Foto a video: Red Bull pálil gumy ve dvousetmetrové výšce

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
22:37 | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10