Leclerc bodoval, Vettel absolvoval nudný jubilejní závod

Šesté místo obsadil ve Velké ceně Ruska Charles Leclerc. Monačan získal pro tým Ferrari osm bodů, za bodovanou desítkou naopak dojel ve svém 250. závodě ve formuli 1 Sebastian Vettel.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Leclerc bodoval, Vettel absolvoval nudný jubilejní závod | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Po startu z desátého místa Leclerc v prvním kole vydělal na kolizích Carlose Sainze Jr. a Lance Strolla a posunul se na osmou příčku. V průběhu závodu se pak dostal ještě před Pierra Gaslyho a Estebana Ocona a obsadil šestou pozici.

„Na začátku to bylo zrádné, měl jsem špatný start a přišel jsem o pár pozic, pak jsem je ale znovu získal zpět a výkonnost byla od té chvíle už velmi dobrá. Naše rychlost dnes nebyla vůbec špatná,“ pochvaluje si Leclerc.

„V prvním stintu na střední sadě pneumatik jsme byli celkem silní a byli jsme schopni jet poměrně dlouho, jelikož jsem se dnes soustředil na práci s pneumatikami. Pracoval jsem na tom a jsem rád, že to dnes vyšlo. Dnes jsme dosáhli maxima, a to je nejdůležitější. Byl to pro nás pozitivní víkend a pomůže nám to i mentálně.“

Vettel jubileum neoslavil bodovým získem

250. velkou cenu ve formuli 1 jel v Rusku Sebastian Vettel. Dárek v podobě bodovaného umístění si ale nenadělil. Po startu ze čtrnácté pozice se celý závod pohyboval mimo bodovanou desítku a s kolem ztráty dojel třináctý.

„Byl to trochu nudný závod, jelikož jsme neměli z pohledu strategie mnoho možností. Můj start ze špinavé strany roštu nebyl ideální a nemohl jsem tak vytěžit z nehod a kolizí ostatních,“ řekl Vettel.

„Po safety caru jsem byl zaseknutý a měl jsem problém se držet vozů před sebou. V prostřední části závodu byl vůz rychlejší než včera v kvalifikaci, ale měl jsem problém s životností pneumatik, nepomohla ani těsná jízda za dalšími vozy. Dnes jsem odvedl maximum, ale nebyl jsem dost rychlý.“

Další článek: Změna! FIA zrušila trestné body pro Hamiltona

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.