Leclerc Alonsa na startu nekopíroval. Jen jsem využil příležitost, říká o předjetí Bottase

Charles Leclerc se na startu v úvodním kole dostal před Bottase. Manévr jako by z oka vypadl tomu, který v roce 2013 předvedl Fernando Alonso.
Leclerc Alonsa na startu nekopíroval. Jen jsem využil příležitost, říká o předjetí Bottase

Leclerc se dostal před Bottase po vnější straně ve třetí zatáčce. Velmi podobný manévr předvedl v roce 2013 Alonso, který také předjížděl Hamiltona a Räikkönena.

„Nebylo to plánované,“ řekl Leclerc. „Jednoduše jsem v tu chvíli viděl příležitost a šel do toho. Zdálo se, že to funguje dobře.“

„Snažil jsem se najít jinou stopu než Valtteri, protože Valtteri jel za Lewisem. Když jste za autem, ztrácíte spoustu přítlaku, takže jsem se snažil dostat mimo závodní stopu. Jakmile jsem viděl, že mám na vnější straně docela dost přilnavosti, tak jsem prostě šel na předjetí a vyšlo to docela dobře.“

Charles zajel dokonalý závod, říká Binotto o GP Španělska

Charles zajel dokonalý závod, říká Binotto o GP Španělska

V dalších kolech by to nešlo

Jezdci během přípravy na závodní víkend běžně sledují záznamy z předešlých let – zejména právě starty. Leclerc pro Sky uvedl, že Alonsův manévr nikdy neviděl.

„Všichni mi o tom říkají, ale já vlastně ani nevím, o čem mluvíte. Nikdy jsem takové předjetí neviděl. U něj to bylo také na startu? Upřímně, myslím, že během závodu je to mnohem těžší kvůli žmolkům na vnějšku.“

Další článek: Hamilton chce do léta podepsat novou smlouvu

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00