Leclerc: 200 % na poražení Hamiltona v britské velké ceně nestačilo

Charles Leclerc z Ferrari se po téměř roce vrátil ve formuli 1 na stupně vítězů. Ve Velké ceně Velké Británie dojel druhý, když jej pár kol před cílem o vítězství připravil Lewis Hamilton.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Leclerc: 200 % na poražení Hamiltona v britské velké ceně nestačilo | Foto: Getty Images / Lars Baron

Monačan předvedl povedený start a dostal se před Valtteriho Bottase. Po kolizi vedoucího Maxe Verstappena s Hamiltonem v prvním kole se dokonce dostal do vedení, které si udržel také po restartu závodu poté, co byl přerušený závod znovu odstartován.

Leclerc se po většinu závodu držel na první pozici. Hamilton se však i přes 10sekundovou penalizaci, kterou si za způsobení kolize s Verstappenem odpykal během zastávky v boxech, dvě kola před cílem dostal před Leclerca na první místo a dojel si pro osmé vítězství v domácí velké ceně.

Pilot Ferrari se během závodu potýkal s problémy s mapováním motoru. Na stupně vítězů se vrátil po téměř roce, když naposledy dojel mezi nejlepšími třemi vloni na začátku srpna také na Silverstonu.

„Je těžké užít si to na 100 %, ale byl to neuvěřitelný závod. Nedal jsem do toho 100, ale 200 %. Dal jsem do toho všechno, ale v těch posledních dvou kolech to nestačilo,“ řekl Leclerc.

„Gratuluji Lewisovi, odvedl neuvěřitelnou práci a je skvělé vidět tolik fanoušků na tribunách. V autě to bylo zábavné, ke konci mi ale trochu chyběla rychlost. Rozhodně jsme to nečekali. Po kvalifikaci jsme očekávali, že budeme konkurenceschopní, ale ne až tak.

„Bojovali jsme o vítězství, což bylo neuvěřitelné, hlavně na střední sadě pneumatik jsme byli extrémně rychlí, na tvrdých jsme pak ve srovnání s Mercedesem rychlostně trochu ztráceli. Celkově jsme ale byli mnohem silnější, než jsme zvyklí.“

Leclerc získal pro Ferrari druhé letošní stupně vítězů a navázal tak na druhé místo Carlose Sainze z Velké ceny Monaka.

„Tým si vede neuvěřitelně dobře a jsem na něj velmi hrdý. Odvedli jsme spoustu práce a ukazuje se, že děláme něco správně a směřujeme správným směrem. Musíme v tom tedy pokračovat.“

Sainz si polepšil

Po startu z desátého místa dojel šestý druhý pilot Ferrari Carlos Sainz.

Španěl mohl dojet i pátý, ale kvůli problému při výměně pneumatiky se před něj dostal Daniel Ricciardo.

„Nebyl to pro mě nejlepší závod, celkově ale velmi dobrý výsledek pro tým. Náš vůz byl dnes silný, vyvážení bylo dobré a naše práce v nastavení se vyplácí,“ řekl Sainz.

„Dva dobré starty mě dostaly do pozice bojovat s Ricciardem, ale předjet McLaren na trati se ukázalo být neuvěřitelně obtížné. Kvůli špinavému vzduchu jsem se v zatáčkách nemohl přiblížit, trochu jsme ztráceli i na rovinkách. Jakmile zastavil, moje rychlost v čistém vzduchu byla velmi dobrá, bohužel ale moje zastávka byla pomalá. Během druhého stintu jsem se ho snažil předjet, ale čelili jsme stejnému problému, a nakonec jsme dojeli do cíle šestí.“

Další článek: Horner se pustil do Hamiltona. Nechápe, jak se může radovat z vítězství a zváží další kroky

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00