Le Mans se pojede až v srpnu, ACO chce diváky na tribunách

Už druhým rokem v řadě se 24 hodin Le Mans neuskuteční v tradičním červnovém termínu. Přesunem na srpen chce dát pořádající autoklub ACO šanci fanouškům dorazit na okruh La Sarthe.
Foto: Toyota Gazoo Racing
Le Mans se pojede až v srpnu, ACO chce diváky na tribunách | Foto: Toyota Gazoo Racing

Loňské Le Mans se kvůli koronaviru poprvé od roku 1968 uskutečnilo až v září a navíc před prázdnými tribunami.

Letos se měl „závod závodů“ uskutečnit 12. a 13. června, k tomu však nedojde. Místo toho se 89. ročník nejslavnější čtyřiadvacetihodinovky pojede 21. a 22. srpna.

Zlatý hattrick! Toyota znovu ovládla Le Mans

Zlatý hattrick! Toyota znovu ovládla Le Mans

Promotér vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC a 24 hodin Le Mans, kterým je autoklub ACO, věří, že díky pozdějšímu termínu bude spíše možné uskutečnit alespoň částečný návrat diváků na tribuny.

„Bylo to sice těžké rozhodnutí, ale věříme, že také správné. Uskutečnit už druhé Le Mans v řadě za zavřenými dveřmi by bylo nemyslitelné. Dělám vše, abychom tomu zabránili,“ uvedl v oficiálním prohlášení prezident ACO Pierre Fillon.

Nová zbraň Toyoty a rostoucí konkurence. Co přinese nadcházející sezona WEC?

Nová zbraň Toyoty a rostoucí konkurence. Co přinese nadcházející sezona WEC?

Podle současného kalendáře vytrvalostního MS by se před Le Mans měly uskutečnit tři závody. Osmihodinovka v Portimau je naplánována na 4. dubna a dva šestihodinového podniky ve Spa a v Monze by se měly jet 1. května a 18. července.

Již nyní je jasné, že úvodní podnik nestihne americký Glickenhaus s novými hypervozy SCG 007, a to kvůli prodlevám v homologačním procesu. Glickenhaus aktuálně testuje nový speciál v Monze.

Další článek: Foto a video: Tým Alpine absolvoval ve středu filmovací den

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00