Lawson se ve třetím závodě F1 dočkal prvních bodů

Liam Lawson završil úspěšný víkend Velké ceny Singapuru prvními získanými body ve formuli 1, když na městské trati dojel na deváté pozici.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Lawson se ve třetím závodě F1 dočkal prvních bodů | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Lawson je tak prvním týmovým kolegou Júkiho Cunody u týmu AlphaTauri v letošní sezóně, který dokázal bodovat.

Nepodařilo se to Nycku de Vriesovi, který byl po polovině sezóny vyhozen pro neuspokojivé výsledky, ani Danielu Ricciardovi, který se ale po dvou závodech zranil a nahradil jej právě Lawson.

Ten po 13. místě při premiéře v Zandvoortu a jedenácté příčce na Monze skončil v Singapuru devátý. Pomohla mu k tomu i kvalifikace, ve které se poprvé dostal až do třetí části a startoval z desáté pozice.

„Chtěl bych mít ještě pár velkých cen, abych se na tuhle připravil, ale samozřejmě, když dostanete příležitost, musíte se jí chopit oběma rukama. Upřímně, to se snažím dělat, a dnešek byl fantastický,“ řekl Lawson.

„Se závodem jsem spokojen, rozhodně jsem do něj dal všechno, protože jsme z vozu dostali maximální výkon. Musím se podívat na start, protože už druhý víkend v řadě jsem při startu ztratil pozice, což nám zkomplikovalo život.

„Ve zbytku závodu jsme se vyhnuli problémům a odjeli ho čistě. Když vám chybí rychlost, je těžké pokusit se z toho dostat všechno, takže závod byl psychicky vyčerpávající. Na konci dne jsem ale rád, že jsem získal dva body.“

Cunoda musel ze závodu odstoupit po kontaktu v prvním kole, při kterém si poškodil chlazení svého vozu.

Další článek: Russell si sype popel na hlavu za chybu v posledním kole

Témata článku: ,