Lawson se v japonské super formuli zapletl do hromadné kolize. Jeden z jezdců musel být hospitalizován | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Lawson se v japonské super formuli zapletl do hromadné kolize. Jeden z jezdců musel být hospitalizován

Lawson se v japonské super formuli zapletl do hromadné kolize. Jeden z jezdců musel být hospitalizován.

Probíhající sezona asijské super formule je letos pod větším drobnohledem, jelikož v ní o titul bojuje rezervní jezdec Red Bullu Liam Lawson, který je do budoucna velkým kandidátem na sedačku u týmu AlphaTauri.

Poslední závod však Novozélanďanovi příliš nevyšel, a mohla za to i hromadná kolize krátce po startu, do které byl zapojen.

Lawson se brzy po startu po tvrdém souboji s týmovým kolegou Tomokim Nojirim roztočil a do jeho vozu následně narazili dva soupeři, jejichž monoposty byly doslova katapultovány do vzduchu. 

Závod byl následně okamžitě zastaven. Nejhůře dopadl Japonec Tadasuke Makino, který byl dokonce hospitalizován v nemocnici.

Lawson byl schopen nastoupit do následného restartu, ale kvůli opravě vozu startoval z boxů. Kandidát na sedačku v F1 sice útočil na bodované pozice, ale nakonec dostal trest v podobě průjezdu boxy za opravu monopostu během červených vlajek, takže své bodové konto nerozšířil.

Novozélanďanovi se tímto zkomplikovala cesta za titulem, jelikož jeho hlavní konkurenti na rozdíl od něj bodovali. 

Před posledními dvěma jízdami v Suzuce je lídrem šampionátu Ritomo Mijata s náskokem osmi bodů před Lawsonem. Třetí je s odstupem dalších dvou bodů vítěz nedělního závodu v Motegi Nojiri.

Doporučujeme

Články odjinud