Lawson byl sestřelen, novým šampionem DTM je Götz! | Foto: Facebook Maximiliana Götze

Foto: Facebook Maximiliana Götze

Lawson byl sestřelen, novým šampionem DTM je Götz!

V devatenácti letech se mohl stát historicky nejmladším šampionem DTM a před posledním závodem na městském Norisringu byl v nejlepší pozici ze všech tří kandidátů na titul. Jenomže šance Liama Lawsona se rozplynuly už v prvním kole.

Novozélanďan Lawson mohl dosáhnout obrovského milníku, byl totiž blízko zisku titulu v DTM s vozem Ferrari už v premiérové sezoně italské značky v seriálu. Navíc se pilot F2 mohl zapsat do historie jako první šampion DTM v GT3 éře.

Bez ohledu na výsledky soupeřů mu stačilo dojet na šestém místě a v Norimberku by novozélandský závodník odstartoval velké oslavy. Jenomže proti tomu se až příliš rázně postavil Kelvin van der Linde.

Jihoafričan s matematickou šancí na zisk titulu se svým Audi nezvládl nájezd do první vracečky a sestřelil Liama Lawsona v jeho Ferrari v barvách Red Bullu, do kolize se navíc nezaviněně připlet i Nick Cassidy ve druhém Ferrari v barvách AlphaTauri, ve kterém pro tento víkend nahradil Alexe Albona.

Lawsonův vůz utrpěl velké škody a pohár pro šampiona se Novozélanďanovi začal rozplývat v dálce. Svým nezvládnutým manévrem si příliš nepomohl ani van der Linde, což ovšem byla pro Lawsona jen velmi slabá útěcha.

Na trati totiž stále zbýval Maximilian Götz. Německý pilot Mercedesu udržel své titulové šance při životě díky sobotnímu vítězství a pro zisk titulu potřeboval na slavném Norisringu zvítězit i v neděli.

Pro zisk prvního místa potřeboval Götz předjet další Mercedes-AMG GT3 Evo pilotovaný Rakušanem Lucasem Auerem. A to se pětatřicetiletému Němcovi z Ochsenfurtu nakonec podařilo. Götz na Norisringu vyhrál i finálový závod sezony 2021 a raduje se z jednoho z největších úspěchů kariéry – titulu šampiona DTM.

Maximilian Götz nakonec získal 230 bodů, smutného Lawsona porazil o 3 body. Van der Linde získal třetí místo s konečným ziskem 208 bodů.

Na značku Ferrari zbyla alespoň cena útěchy, stáj Red Bull AlphaTauri AF Corse vyhrála týmový šampionát.

V poháru značek se raduje Mercedes (507 bodů), který porazil Ferrari (336 bodů), Audi (325 bodů), BMW (229 bodů) a páté Lamborghini (48 bodů).

Doporučujeme

Články odjinud