Lawrence Stroll zapůsobil na Péreze svým odhodláním posunout Racing Point vpřed

Pilot týmu Racing Point Sergio Pérez popisuje majitele stáje Lawrence Strolla jako „nejvíce motivovaného člověka v garáži“ a je překvapen, jak velmi chce posunout tým vpřed.
Lawrence Stroll zapůsobil na Péreze svým odhodláním posunout Racing Point vpřed

Stroll minulý rok převzal kontrolu nad týmem Force India, který se potýkal s finančními problémy, spolu s dalšími investory jej odkoupil a vložil do něj již velké množství finančních prostředů. Tým najal nové zaměstnance a plánuje výstavbu nové továrny.

Na Péreze působí Stroll velmi dobrým dojmem a podle Mexičana chce, aby byl tým úspěšný.

„Je velmi nadšený. Je asi nejvíce motivovanou osobou, kterou teď máme v garáži. Řekl, že je to projekt, který jej v celém jeho životě motivoval nejvíce. Je to projekt, při kterém vstává v šest hodin ráno a snaží se projít si vším možným.,“ řekl Pérez v podcastu Beyond the Grid.

„Velmi, velmi tvrdě tlačí tým vpřed, zároveň však nechává Otmara (Szafnauera, šéfa týmu) a jeho kluky dělat svou práci. Všichni si však uvědomujeme, že musíme dosáhnout výsledků dříve než později. Miluje závodění, jsem překvapen jeho energií a tím, jak moc chce, aby byl jeho tým úspěšný.“

Racing Point bude využívat aerodynamický tunel Mercedesu

Racing Point bude využívat aerodynamický tunel Mercedesu

Do Racing Pointu přišel pro letošní sezónu také jeho syn Lance Stroll, který je Pérezovým týmovým kolegou. Pérez však nevěří některým názorům, že je Stroll kvůli vlivu svého otce preferovanějším pilotem.

„Ne, cítím se být součástí tohoto týmu, této rodiny. Všichni jsme na stejné lodi, chceme tým posunout vpřed. V tuto chvíli nejsme tam, kde bychom chtěli být,“ přiznává Pérez.

„Je to o tom posunout tým vpřed a abych byl upřímný, z mého pohledu nevidím, že by byl protěžovaný. Doposud bylo vše jasné, všechno bylo jako předtím. Všichni jsme velmi nadšení a těšíme se na tento nový projekt.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (6) Další článek: Šampion Esports formule 1 Leigh bude závodit ve formuli Ford
14:15 | FIA chystá tendr na dodavatele částí palivového systému. Je to další krok ke standardizaci některých komponent.
19. května | Program v Indianapolis zatím zastavil déšť. Je možné, že bude odložen na zítra...
18. května | V Praze až do neděle probíhá tradiční akce Legendy. Vidět můžete i vozy F1 nebo si vyzkoušet výměnu pneumatik. odkaz
18. května | Fast Friday: Alonso 24. a 77 kol. Nejrychlejší Conor Daly

GP Monaka 2019

Čtvrtek 23. května 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. května 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. května 2019
Závod 15.10