Lawrence Stroll a kompars: kdo jsou noví majitelé Force Indie?

Force Indii vlastní konsorcium investorů, které povětšinou spojuje jedna věc – jsou to obchodní partneři a přátelé Lawrence Strolla.
Lawrence Stroll a kompars: kdo jsou noví majitelé Force Indie?

Lawrence Stroll je lídrem konsorcia a také největším investorem. Podle Motorsport.com jsou ostatní investoři spíše jen „komparsem“, aby to nevypadalo tak, že Lawrence Stroll koupil tým pouze pro svého syna. 

Všichni investoři jsou v mezinárodním byznysu velmi známí lidé. U některých dokonce najdeme souvislosti s motorsportem. Vzhledem k jejich solventnosti a kontaktech Strolla v paddocku, není žádným překvapením, že administrátor Force Indie Geoff Rowley na jejich nabídku přistoupil.  

Lawrence Stroll (Kanada): otec Lance Strolla. Jeho majetek se odhaduje na 2,7 miliard dolarů. Podniká v oděvním průmyslu. Má také sbírku aut, mezi kterými nechybí ani vozy Ferrari. Je rovněž majitelem okruhu Circuit Mont-Tremblant, který hostil Grand Prix Kanady v letech 1968 a 1970.

Force India bude mít nové díly až vyřeší svou situaci

Force India bude mít nové díly až vyřeší svou situaci

Andre Desmarais (Kanada): člen jedné z nejbohatších rodin v Kanadě. Rodinná firma Power Corporation se věnuje finančním službám, ale své aktivity má také v oblasti komunikace nebo energetiky. Podíly má mimochodem i ve firmách jako Total nebo Adidas.

Jonathan Dudman (Velká Británie): šéf společnosti Monaco Sports and Management. Jedná se o manažerskou poradenskou firmu, která poskytuje služby movitým klientům. Mezi ně patří dlouhá léta i Stroll. Dudman dříve působil ve firmě Laverstoke Park Farm, kterou založil mistr světa formule 1 Jody Scheckter. 

John Idol (USA): od roku 2003 je spoluvlastníkem a generálním ředitelem módní značky Michael Kors, která v letech 2016 a 2017 sponzorovala McLaren. Na videu níže je Idol s Alonsem, Buttonem a Dennisem. 

John McCaw Jr (USA): nejstarší ze čtyř bratrů, kteří v polovině 90. let prodali firmě AT&T rodinnou telekomunikační firmu McCaw Cellular. Nejstarší bratr Bruce vlastnil tým PacWest Champ Car, který fungoval v letech 1993 až 2002 a jezdil za něj třeba současný jezdec IndyCar Scott Dixon. Také John má zkušenosti se sportem, i když trochu jiné. Vlastnil týmy v NHL, NBA a MLB. 

Michael de Picciotto (Švýcarsko): Picciotto byl dříve výkonným ředitelem ženevské banky Union Bancaire Privée, kterou založil jeho strýc Edgar. Ve funkci skončil v roce 2016, aby se stal členem vedení společnosti Engel & Völkers v Hamburku. Firma je v podstatě realitní agentura věnující se luxusním nemovitostem, soukromým letadlům apod.

Silas Chou (Hongkong): blízký spolupracovník Strolla podniká v textilním průmyslu. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (3) Další článek: Villeneuve by posadil Strolla do force indie už ve Spa
10:45 | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.
12. října | Kvalifikace na první závod F3: Pole position získal Kuan Jü Čou. Armostrong 6., Schumacher 7., Ticktum 9.
12. října | Asi není překvapením, že Carmen Jordá je vznikem W série nadšená...
11. října | Změny pravidel pro rok 2019 (přední a zadní křídlo) mohou podle Wolffa změnit rozložení sil.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10