Lawrence Stroll a kompars: kdo jsou noví majitelé Force Indie?

Force Indii vlastní konsorcium investorů, které povětšinou spojuje jedna věc – jsou to obchodní partneři a přátelé Lawrence Strolla.
Lawrence Stroll a kompars: kdo jsou noví majitelé Force Indie?

Lawrence Stroll je lídrem konsorcia a také největším investorem. Podle Motorsport.com jsou ostatní investoři spíše jen „komparsem“, aby to nevypadalo tak, že Lawrence Stroll koupil tým pouze pro svého syna. 

Všichni investoři jsou v mezinárodním byznysu velmi známí lidé. U některých dokonce najdeme souvislosti s motorsportem. Vzhledem k jejich solventnosti a kontaktech Strolla v paddocku, není žádným překvapením, že administrátor Force Indie Geoff Rowley na jejich nabídku přistoupil.  

Lawrence Stroll (Kanada): otec Lance Strolla. Jeho majetek se odhaduje na 2,7 miliard dolarů. Podniká v oděvním průmyslu. Má také sbírku aut, mezi kterými nechybí ani vozy Ferrari. Je rovněž majitelem okruhu Circuit Mont-Tremblant, který hostil Grand Prix Kanady v letech 1968 a 1970.

Force India bude mít nové díly až vyřeší svou situaci

Force India bude mít nové díly až vyřeší svou situaci

Andre Desmarais (Kanada): člen jedné z nejbohatších rodin v Kanadě. Rodinná firma Power Corporation se věnuje finančním službám, ale své aktivity má také v oblasti komunikace nebo energetiky. Podíly má mimochodem i ve firmách jako Total nebo Adidas.

Jonathan Dudman (Velká Británie): šéf společnosti Monaco Sports and Management. Jedná se o manažerskou poradenskou firmu, která poskytuje služby movitým klientům. Mezi ně patří dlouhá léta i Stroll. Dudman dříve působil ve firmě Laverstoke Park Farm, kterou založil mistr světa formule 1 Jody Scheckter. 

John Idol (USA): od roku 2003 je spoluvlastníkem a generálním ředitelem módní značky Michael Kors, která v letech 2016 a 2017 sponzorovala McLaren. Na videu níže je Idol s Alonsem, Buttonem a Dennisem. 

John McCaw Jr (USA): nejstarší ze čtyř bratrů, kteří v polovině 90. let prodali firmě AT&T rodinnou telekomunikační firmu McCaw Cellular. Nejstarší bratr Bruce vlastnil tým PacWest Champ Car, který fungoval v letech 1993 až 2002 a jezdil za něj třeba současný jezdec IndyCar Scott Dixon. Také John má zkušenosti se sportem, i když trochu jiné. Vlastnil týmy v NHL, NBA a MLB. 

Michael de Picciotto (Švýcarsko): Picciotto byl dříve výkonným ředitelem ženevské banky Union Bancaire Privée, kterou založil jeho strýc Edgar. Ve funkci skončil v roce 2016, aby se stal členem vedení společnosti Engel & Völkers v Hamburku. Firma je v podstatě realitní agentura věnující se luxusním nemovitostem, soukromým letadlům apod.

Silas Chou (Hongkong): blízký spolupracovník Strolla podniká v textilním průmyslu. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Villeneuve by posadil Strolla do force indie už ve Spa

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10