Laudovi prý v přesvědčení Hamiltona pomohl snad i Bůh

Niki Lauda vzpomínal na Velkou cenu Singapuru 2012, kde podle něj začala jednání o přestupu Lewise Hamiltona k Mercedesu.
Laudovi prý v přesvědčení Hamiltona pomohl snad i Bůh

Podle nedávných informací měl Hamilton podepsat smlouvu s Mercedesem v domě své matky. Niki Lauda ale nyní zavzpomínal na počátky jednání o tehdy velmi překvapivém přestupu Brita z McLarenu.

Bylo to v Singapuru v roce 2012. McLaren tehdy chtěl Hamiltona a nabídl mu smlouvu. Niki Lauda mu o víkendu poslal SMSku, ale Hamilton to prý ignoroval a když ho viděl, tak jen prošel kolem.

Klepněte pro větší obrázek

Během závodu se pak Lauda obrátil s žádostí o pomoc na toho nejvyššího (nemyslíme Ecclestona).

„Řekl jsem si: ‘Bože můj, pokud mi chceš jednou pomoct, pak zařiď, aby se McLaren teď porouchal’,“ řekl Lauda pro rakouský rozhlas O3. „Pomyslel jsem na to dvakrát a pak bum!“

Hamilton vyhrál kvalifikaci, vedl závod, ale z prvního místa musel odstoupit kvůli poruše převodovky.

„Okamžitě jsem Lewise bombardoval SMSkami. O tři týdny později jsme podepsali smlouvu. Byl to jeden z důležitých dílků puzzle letošního úspěchu,“ dodává Lauda.

Další článek: Chilton: Marussia byla před zhroucením celou sezónu

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.