Lauda varuje Alonsa - Italové jsou citliví, nesmíš je demotivovat!

Bývalý rakouský pilot kdysi sám pro Scuderii závodil a ví, že mentalita členů týmů není nastavená na opakovanou kritiku. Nakonec Ferrari může dojít trpělivost.
Lauda varuje Alonsa - Italové jsou citliví, nesmíš je demotivovat!

Dvaatřicetiletý Alonso závodí pro Ferrari čtvrtou sezonu a dosud se mu v rudém voze nepodařilo získat kýžený třetí titul mistra světa. Navrch měla zatím pokaždé stáj Red Bull. Ambiciózní Španěl pochopitelně cítí, že času není nazbyt, a pokouší se svůj tým popohnat kupředu. Niki Lauda, v současnosti patřící k vedení stáje Mercedes, ale Alonsovi připomíná, že tak nemůže činit ledajakým způsobem.

"Když závodíte pro Ferrari, někdy zkrátka musíte očekávat, že nebudete mít to nejlepší auto. Alonsovi mechanici pracují dnem a nocí na voze, který je nyní horší než Red Bull - a on si stěžuje. Je ale potřeba lidi konstantně motivovat - Italové jsou na tohle velice citliví. 

Čekali, že řekne něco ve smyslu ´nevyhrál jsem, ale všem bych vám chtěl poděkovat za druhé místo, jdeme nahoru´. Takto je potřeba jednat s Italy. Musí být opatrný. Někdy nepůsobí příliš sympaticky. 

Pro mě osobně je v současnosti celkově nejlepším pilotem v poli. Kdyby ale v porovnání třeba s Vettelem, Hamiltonem nebo Rosbergem ztratil dvě desetiny ze svého kouzla, musel by si dávat větší pozor na svou reputaci. V současnosti žije ze svých výkonů," prozradil Lauda v rozhovoru pro televizi RTL.

Po Velké ceně Maďarska se čile rozebírala Alonsova kritika Ferrari a jeho následné umravňování prezidentem Lucou di Montezemolem. 

Niki Lauda za Ferrari závodil v letech 1974 až 1977 a v jeho barvách získal dva tituly (1975, 1977) a patnáct vítězství v závodech. Jednalo se o éru, kdy otěže týmu pevně držel v rukách Enzo Ferrari.

Další článek: Whitmarsh: McLaren loni jednal s Räikkönenem, letos ne. Zatím

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10