Lauda v nadcházející sezoně věří nejvíce Vettelovi

Stejně jako řada dalších bývalých jezdců formule 1, také Niki Lauda prozradil, kdo má podle něj největší šance na zisk titulu mistra světa v roce 2012.
Lauda v nadcházející sezoně věří nejvíce Vettelovi

A svým odhadem překvapí asi jen málokoho. Rakouská legenda si dokonce myslí, že se klidně může opakovat stejná situace jako v loňské sezoně, kdy Vettel celému šampionátu jasně dominoval.

"Sebastian získal loni spoustu sebevědomí a nedělá chyby. Znovu bude (pro ostatní jezdce) měřítkem. Kdokoliv ho chce porazit, musí se spoléhat na perfektní vůz," soudí Lauda. Takový je ostatně i případ Kimiho Räikkönena, jehož návrat do světa F1 Rakušan vítá, ale zároveň podotýká, že u Fina bude konkurenceschopnost monopostu hrát možná důležitější roli, než je tomu u jiných jezdců.

"Je to skvělá zpráva, že bude zpět. Je mimořádnou osobností, vzbudí obrovský zájem a nadšení médií i diváků. Je to dobrý tah pro Renault nebo Lotus, jak se tým teď jmenuje. Záleží ale na tom, jak dobrý vůz bude, protože Kimi zazáří pouze ve vynikajícím autě," má jasno mistr světa z let 1975, 1977 a 1984.

Co se týče předpovědí ohledně rozložení sil mezi týmy, domnívá se Lauda, že o přední příčky bude opět bojovat Red Bull, který bude navzdory jistým omezením v pravidlech těžit z dobrého aerodynamického základu svého vozu.

"Nikdo teď neví, jak budou nová auta fungovat. Každopádně, z logického úhlu pohledu, by měl být vpředu znovu Red Bull, protože musejí pozměnit pouze výfuky a difuzor. Ztráta na přítlaku bude znovu získána aerodynamickými úpravami," řekl Lauda Autosportu  a dodal: "Mercedes musí postavit pořádné auto. To zahrnuje risk, že se vydají špatným směrem, ačkoliv najali několik velice známých techniků. To samé platí pro Ferrari."

Další článek: Šéfinženýr Williamsu prohlásil, že FIA zakázala revoluční systém

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10