Lauda: Motor Ferrari je už na úrovni toho našeho

Niki Lauda začíná mít z Ferrari obavy. Motor z Maranella už má podle něj stejný výkon jako ten od Mercedesu.
Lauda: Motor Ferrari je už na úrovni toho našeho

Lauda reagoval na slova Bernieho Ecclestona, který uvedl, že Wolff je jedním z těch, kteří budou mít na náhrobku „Zabil jsem formuli 1“.

Ecclestone: Sedíme a čekáme, až formule 1 zmizí

Ecclestone: Sedíme a čekáme, až formule 1 zmizí

„I když Ferrari vyhraje a Bernieho to udělá šťastným, já budu zklamaný,“ řekl Niki Lauda pro Daily Mail. „Prioritou pro mě, Tota a Paddyho je pokusit se vyhrát každý závod. To je naše mise. Nestarám se o politiku a o to, co je dobré pro Vettela nebo Ferrari. Není mou zodpovědností, aby byl sport zajímavější.“  

„Má starost je pouze to, že Ferrari vyhrálo tak brzy v sezóně. To je nakopne, pro italský tým to může být hodně důležité. Italové jsou emotivní a fungují nejlépe, když mají kombinaci Angličanů, Němců a Italů. Vettel je čtyřnásobný mistr světa a je to někdo, ke komu mohou vzhlížet. Mají kombinaci všeho.“

Lauda poskytl rozhovor ještě před kvalifikací a přiznal, že zatímco sobotní klání jim vrásky na čele nedělá, v závodě očekávají Ferrari mnohem blíže.

„Od loňského roku udělali se svým motorem velký pokrok. Věřím, že má už stejně koní jako ten náš.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Sobota v Šanghaji – fanoušci, jiskry a pole Hamiltona

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.