Lauda jde do vedení týmu Mercedes, Schumacherův osud nejistý

Lewis Hamilton nebude jedinou posilou týmu Mercedes, členem vedení stáje z Brackley se stane Niki Lauda. Zda se k němu přidá Schumacher, není zřejmé.
Lauda jde do vedení týmu Mercedes, Schumacherův osud nejistý

Lauda se stane nevýkonným předsedou představenstva Mercedeu AMG F1. Tým věří, že bývalý mistr světa přinese do Brackley velké zkušenosti. Lauda Mercedesu pomáhal už v minulých měsících při jednání s Berniem Ecclestonem o podmínkách další účasti ve formuli 1.

Ve vedení Mercedesu tak budou samá velká jména: Ross Brawn, Norbert Haug, Niki Lauda, Aldo Costa, Geoff Willis a Bob Bell. Jestli se k nim přidá i Michael Schumacher, zůstává otázkou.

Jisté je, že jako pilot Mercedesu Schumacher skončí příchodem Lewise Hamiltona na konci roku. Jako logická by se pak zdála role konzultanta, jakou dřív zastával u Ferrari. Ovšem zatím se spokojil jen s komentářem Hamiltonova příchodu a nezdá se, že by měl v úmyslu u Mercedesu zůstat.

"S týmem jsem prožil tři hezké roky, které se po sportovní stránce bohužel nevydařily tak, jak bychom chtěli," řekl. "Lewisovi přeji všechno dobré a týmu úspěchy, na kterých jsme tak tvrdě pracovali při budování základů. Chci týmu poděkovat za jeho důvěru a všem lidem za jejich bezpodmínečné nasazení. Teď se soustředím na další závody."

Brawn Schumacherovi poděkování opětoval a dodal: "Jeho energie a nasazení nikdy neslábly, a i když výsledky nenaplnily naše očekávání, jsme odhodláni společně zakončit sezónu 2012 nahoře. Jako vždy bylo potěšením pracovat s Michaelem."

Další článek: Lewis Hamilton bude příští rok závodit pro Mercedes

Témata článku: , ,