Lauda: Jak jsem přesvědčil Hamiltona k přestupu do Mercedesu

Niki Lauda prozradil, že to byl on, kdo otevřel rozhovory s Lewisem Hamiltonem o přestupu do Mercedesu, a vysvětlil, jak dosáhl svého cíle.
Lauda: Jak jsem přesvědčil Hamiltona k přestupu do Mercedesu

Když se Michael Schumacher nedokázal zavázat k další víceleté smlouvě, stal se Hamilton pro Mercedes jasnou volbou. "Ve špatném autě je nejlepší jezdec na světě, protože je neuvěřitelně rychlý a nedělá kompromisy," obdivoval Lauda britského pilota v rozhovoru pro BBC.

A jak jednání probíhala? "Hovořil jsem s ním několikrát, ale nemusel jsem ho moc přesvědčovat," pokračoval Lauda. "Měl jasný plán a nemusel jsem ho o ničem přesvědčovat. Můžu upřímně říct, že na mě zapůsobil jeho přístup, byl velmi pragmatický a bez emocí."

"Podstata diskuze byla: ´Proč bych měl opustit konkurenceschopné auto, ve kterém by moje budoucnost byla snazší?´ Můj argument zněl: ´Pokud chceš novou výzvu, tak Mercedes je upřímně ta pravá.´"

"´Jinak řečeno, pokud Michael Schumacher nedokázal během tří let ten tým dostat nahoru a tobě se bude příští rok dařit lépe, tak to bude mít obrovské dopady na tvoji osobnost, lidé tě budou hodnotit mnohem lépe než teď.´"

Rakušan také zopakoval slova Rosse Brawna o financích, otázka platu údajně nebyla klíčová. "Do diskuzí o penězích jsem se moc nezapojil. Peníze nebyly zásadní. Nabídka byla velmi blízká té od McLarenu. Nakonec to bylo o tom, že hledá novou výzvu."

"Já ho chápu, protože pokud jezdíte šest let pro stejný tým a pro stejné lidi, zvyknete si na sebe. Pro něj to funguje, protože vyhrál jeden šampionát a vyhrává závody, ale nová výzva s novými lidmi... Naučíte se jiné věci a odlišné přístupy. Pro někoho tak soutěživého, jako je Lewis, to bylo velmi zajímavé."

Další článek: Alain Prost se projel ve dva roky starém monopostu Red Bullu

Témata článku: , ,