Lauda: Hamilton je bezkonkurenční

Niki Lauda pěje ódy na pilota Mercedesu. Podle jeho názoru je Rosberg velmi dobrý, ale na Brita momentálně nemá.
Lauda: Hamilton je bezkonkurenční

Lewis Hamilton musí každé ráno chválit den a hodinu, kdy se rozhodl přestoupit k Mercedesu. Zatímco jeho bývalý tým prožívá už nejméně druhým rokem krizi, Mercedes si každý závodní víkend jezdí vlastní ligu. Přestože Red Bull ztrátu na stříbrné šípy stahuje, pokud jej nedožene do letní přestávky, bude Hamiltonovým jediným soupeřem v boji o titul jeho týmový kolega.

„Lewis Hamilton je bezkonkurenční. Je snadné to říci, protože on se neustále zlepšuje každým závodem. Nedělá žádné velké chyby a je velmi soustředěný. Toho chlapíka prostě nemůžete porazit”, říká na adresu svého pilota v rozhovoru pro Guardian Niki Lauda.

„Nico dělal všechno možné, aby ho dostal a odvedl dobrou práci, ale předjet ho nedokázal. Lewis je v tuto chvíli vynikající”, dodává Lauda. 

Nico si je vědom toho, na jaké úrovni je Lewisova jízda, protože řídí stejné auto. Nico na něj bude i nadále tlačit a to je pro mě nejdůležitější, protože když Nico tlačí, aby porazil Lewise, tak obě auta jedou rychleji.

Lauda chce nechat oběma pilotům volný prostor. Mercedes nebude přistupovat k týmové režii, dokud se neobjeví nějaký třetí soupeř na blízku, což momentálně není na pořadu dne. 

Další článek: Lopez si bude muset promluvit s Maldonadem

18:05 | Indy Lights, což je taková F2 IndyCar (nadsázka) se pro letošní rok kvůli koronaviru zcela ruší.
15:47 | Podle Monzy se pojede GP Itálie 6. září bez diváků.
29. května | Virtuální Le Mans se zúčastní i Giovinazzi a Leclerc. Kompletní aktuální seznam zítra na webu.
28. května | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.