Lauda hájí svého svěřence - nechte Lewise a jeho pejska na pokoji!

Trojnásobný mistr světa Hamiltonovi radí, ať nehledí na kritiky a drží se svého způsobu života, jehož je Roscoe neoddělitelnou součástí.
Lauda hájí svého svěřence - nechte Lewise a jeho pejska na pokoji!

Lewis Hamilton v Mercedesu odvádí solidní práci. Stačily ovšem tři prohry s Rosbergem v kvalifikaci a dvě v závodě, a vlna kritiky i všelijak míněné rady na sebe nenechaly dlouho čekat. Existují například lidé, kteří považují za absurdní, aby Hamilton s sebou po závodech bral svého mladého anglického buldoka Roscoe.

Některé kritiky dokonce došly do takových absurdit, že právě Roscoe, který se už de facto stal Hamiltonovým maskotem, pilota Mercedesu rozptyluje a nepřímo může za to, že má Rosberg v poslední době navrch.

Niki Lauda, který v současnosti patří k vedení Mercedesu, je kritikou Hamiltonova životního stylu rozezlen a rozhodl se svého svěřence hájit. 

"Měl by mít k**va možnost dělat si, co chce a co se mu líbí. Pokud bude šťastný, projeví se to pozitivně i na jeho výkonech. Dokud místo něho nezávodí jeho pes, nemám s tím absolutně žádný problém. 

Svého psa úplně zbožňuje. Ptáte se proč? Protože mu jeho společnost pomáhá. Je vždy s ním. Nikdy si nestěžuje, když s ním jde ven, je maximálně spokojený. Nikdy Lewisovi neodmlouvá. Nedělá nic špatně," prohlásil Lauda.

V průběžném pořadí sezony je Hamilton stále na čtvrtém místě, na kontě má dvaašedesát bodů. 

Další článek: Räikkönen: Pérezovi by někdo měl dát pěstí

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00