Lauda hájí svého svěřence - nechte Lewise a jeho pejska na pokoji!

Trojnásobný mistr světa Hamiltonovi radí, ať nehledí na kritiky a drží se svého způsobu života, jehož je Roscoe neoddělitelnou součástí.
Lauda hájí svého svěřence - nechte Lewise a jeho pejska na pokoji!

Lewis Hamilton v Mercedesu odvádí solidní práci. Stačily ovšem tři prohry s Rosbergem v kvalifikaci a dvě v závodě, a vlna kritiky i všelijak míněné rady na sebe nenechaly dlouho čekat. Existují například lidé, kteří považují za absurdní, aby Hamilton s sebou po závodech bral svého mladého anglického buldoka Roscoe.

Některé kritiky dokonce došly do takových absurdit, že právě Roscoe, který se už de facto stal Hamiltonovým maskotem, pilota Mercedesu rozptyluje a nepřímo může za to, že má Rosberg v poslední době navrch.

Niki Lauda, který v současnosti patří k vedení Mercedesu, je kritikou Hamiltonova životního stylu rozezlen a rozhodl se svého svěřence hájit. 

"Měl by mít k**va možnost dělat si, co chce a co se mu líbí. Pokud bude šťastný, projeví se to pozitivně i na jeho výkonech. Dokud místo něho nezávodí jeho pes, nemám s tím absolutně žádný problém. 

Svého psa úplně zbožňuje. Ptáte se proč? Protože mu jeho společnost pomáhá. Je vždy s ním. Nikdy si nestěžuje, když s ním jde ven, je maximálně spokojený. Nikdy Lewisovi neodmlouvá. Nedělá nic špatně," prohlásil Lauda.

V průběžném pořadí sezony je Hamilton stále na čtvrtém místě, na kontě má dvaašedesát bodů. 

Diskuze (32) Další článek: Räikkönen: Pérezovi by někdo měl dát pěstí
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00